WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Spam Tema....
od Assassin Sre 10 Maj 2023, 21:26

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Pocetak price Vote_lcapPocetak price Voting_barPocetak price Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Pocetak price Vote_lcapPocetak price Voting_barPocetak price Vote_rcap 
Assassin (13622)
Pocetak price Vote_lcapPocetak price Voting_barPocetak price Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Pocetak price Vote_lcapPocetak price Voting_barPocetak price Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Pocetak price Vote_lcapPocetak price Voting_barPocetak price Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Pocetak price Vote_lcapPocetak price Voting_barPocetak price Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Pocetak price Vote_lcapPocetak price Voting_barPocetak price Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Pocetak price Vote_lcapPocetak price Voting_barPocetak price Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Pocetak price Vote_lcapPocetak price Voting_barPocetak price Vote_rcap 
Nim (8273)
Pocetak price Vote_lcapPocetak price Voting_barPocetak price Vote_rcap 

Mart 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kalendar Kalendar


Pocetak price

+6
Zevs86
Oberin Martel
Srle
bockybp
VojaLu
Nocni Kralj
10 posters

Ići dole

Pocetak price Empty Pocetak price

Počalji od Nocni Kralj Čet 13 Feb 2014, 23:26

Voleo bih da znam gde se nakazi pocetak price, t,j sta je krucijalni momenat za pocetak celokupne price,
Mozda je ova tema postojala pod nekim drugim nazivom, pa se iz tog razloga unapred izvinjavam, jer nov sam na forumu.
Ali bilo bi interesantno da iznesemo svoje vidjenje , t.j. sta po vama prestavlja( dogadjaj,momenat ,licnosti sl .) , dakle okidac za celokupno desavanje koje prati ovu pricu.
Gde pocinje  ?  :}
Nocni Kralj
Nocni Kralj

Broj poruka : 10
Raspoloženje : :)
Reputacija : 0
Points : 12
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od VojaLu Čet 13 Feb 2014, 23:35

Mislim da nema slična tema...

Pa generalno gledano Martin je ovo pisao kao neku istoriju Vesterosa gledano iz subjektivnog ugla likova... Tako da praktično ne počinje nigde i ne znamo gde će se završiti... Početak je po meni u magli, tj. sve što se dešavalo pre jeste i okidač. Robertova buna, Turnir u Harendvoru, Targarijeni... ko zna šta će se još otkriti, tako da ja čekam da se sve završi Very Happy
VojaLu
VojaLu
Savant
Savant

Broj poruka : 5172
Godina : 42
Raspoloženje : Radioaktivno
Reputacija : 829
Points : 6055
Datum upisa : 22.05.2012

https://www.facebook.com/vojalu

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od Nocni Kralj Čet 13 Feb 2014, 23:50

Mislim, mozda nisam bio najprecizniji, ali evo primera.
Neko vas pita, da li ste skoro procitali neku dobru pricu, a vi kaze da, jesam, procitao sam PLIV. A onda vas vas sagovornik pita ,o cemu se tu radi, kakva je to prica, prepricaj mi je......
Pitanje je odakle bi poceo, sta bi mu rekao , o cemu se zapravo radi, odakle bi ti krenuo, sta je tebi krucijalni trenutak, da bi meni uspeo da docaras tu pricu, za koju ja nemam pojma  Smile
Nocni Kralj
Nocni Kralj

Broj poruka : 10
Raspoloženje : :)
Reputacija : 0
Points : 12
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od bockybp Čet 13 Feb 2014, 23:55

Što se mene tiče, PLIV je jako ne zahvalan za "prepričavanje" ili neki kratki sinopsis. Dosad sam bar dva, tri puta pokušao drugarima da objasnim ukratko šta se dešava u knjizi, ali bezuspešno...
bockybp
bockybp
Lord od Poslednjeg Ognjišta
Lord od Poslednjeg Ognjišta

Broj poruka : 1838
Godina : 32
Raspoloženje : The North Remembers
Reputacija : 565
Points : 2427
Datum upisa : 15.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od VojaLu Čet 13 Feb 2014, 23:59

A tooo ..hm pa ja sam već tako nešto pisao ... Prepričavao ne bi nikad Very Happy.. evo ovako izgleda moja preporuka..

VojaLu ::

Pesma leda i vatre

Ako me neko ikada bude pitao da mu preporučim knjigu za čitanje biću toliko zao da mu kažem: Pesma leda i vatre. Možda će neko da se namršti jer ne voli epsku fantastiku, ali ova knjiga ima dovoljno elemenata da nikog ne ostavi ravnodušnim, bio on epsko/naučno fantastičar ili ljubitelj suvog realizma, ili liričar, ili štagod, jer svako će dobiti svoju porciju u ovom delu.
Ovo je serijal koji se mrzi i voli istovremeno. Kao što led može da peče, tako i ljubav i mržnja mogu da se spoje. Kaže jedan od likova iz knjiga. Led i vatra, tj. ljubav i mržnja utkana je u ovaj serijal toliko duboko da na kraju zapevate tu pesmu, pesmu leda i vatre, ljubavi i mržnje.

Pročitaj i pokajaćeš se, nemoj da pročitaš i pokajaćeš se.

Ako ne pročitaš pokajaćeš se jer ima još mnogo godina i 2 knjige do završetka priče, pokajaćeš se jer više nećeš biti u stanju da čitaš bilo koju drugu knjigu sa tolikim uživanjem kao ovu, već ćeš iznova i iznova uzimati Pesmu u ruke. Pokajaćeš se i dok je budeš čitao, ali tada će biti kasno. I na kraju, pokajaćeš se što si uopšte počeo, a ne znaš da li će se ikad završiti.
Nemoj je pročitati i pokajaćeš se, jer život će ti biti siromašniji za nekoliko hiljada strana novog i zanimljivog sveta koji je toliko sličan našem, a opet različit, toliko istinit, a opet magičan. Bićeš siromašniji za galeriju višeslojnih likova koje volimo i mrzimo, redove izvanrednog pisanja i ne tako izvanrednog pisanja, neverovatnih obrta, eksplicitnog nasilja, još eksplicitnijeg seksa i najeksplicitnijeg opisa jela u istoriji književnosti (osim možda nekih kuvara). Ostaćeš uskraćen i za neverovatnu igru rešavanja slagalica čije delove autor ostavlja razbacane po čitavom serijalu, a koje se uklapaju tek nakon drugog ili trećeg čitanja.
TV serija Igra prestola je jedna od najboljih serija ikada, ali knjige su bolje, mnogo bolje... Onaj koji čita živi stotinu života, onaj koji ne čita živi samo jedan. Kaže isti onaj lik sa početka ove priče.
Dakle: Igra prestola. Sudar kraljeva, Oluja mačeva, Gozba za vrane, Ples sa zmajevima...
Ako ništa bar ćeš naučiti da voliš i mrziš u isto vreme.
VojaLu
VojaLu
Savant
Savant

Broj poruka : 5172
Godina : 42
Raspoloženje : Radioaktivno
Reputacija : 829
Points : 6055
Datum upisa : 22.05.2012

https://www.facebook.com/vojalu

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od Nocni Kralj Pet 14 Feb 2014, 00:07

VojaLu ::A tooo ..hm pa ja sam već tako nešto pisao ... Prepričavao ne bi nikad Very Happy.. evo ovako izgleda moja preporuka..

VojaLu ::

Pesma leda i vatre

Ako me neko ikada bude pitao da mu preporučim knjigu za čitanje biću toliko zao da mu kažem: Pesma leda i vatre. Možda će neko da se namršti jer ne voli epsku fantastiku, ali ova knjiga ima dovoljno elemenata da nikog ne ostavi ravnodušnim, bio on epsko/naučno fantastičar ili ljubitelj suvog realizma, ili liričar, ili štagod, jer svako će dobiti svoju porciju u ovom delu.
Ovo je serijal koji se mrzi i voli istovremeno. Kao što led može da peče, tako i ljubav i mržnja mogu da se spoje. Kaže jedan od likova iz knjiga. Led i vatra, tj. ljubav i mržnja utkana je u ovaj serijal toliko duboko da na kraju zapevate tu pesmu, pesmu leda i vatre, ljubavi i mržnje.

Pročitaj i pokajaćeš se, nemoj da pročitaš i pokajaćeš se.

Ako ne pročitaš pokajaćeš se jer ima još mnogo godina i 2 knjige do završetka priče, pokajaćeš se jer više nećeš biti u stanju da čitaš bilo koju drugu knjigu sa tolikim uživanjem kao ovu, već ćeš iznova i iznova uzimati Pesmu u ruke. Pokajaćeš se i dok je budeš čitao, ali tada će biti kasno. I na kraju, pokajaćeš se što si uopšte počeo, a ne znaš da li će se ikad završiti.
Nemoj je pročitati i pokajaćeš se, jer život će ti biti siromašniji za nekoliko hiljada strana novog i zanimljivog sveta koji je toliko sličan našem, a opet različit, toliko istinit, a opet magičan. Bićeš siromašniji za galeriju višeslojnih likova koje volimo i mrzimo, redove izvanrednog pisanja i ne tako izvanrednog pisanja, neverovatnih obrta, eksplicitnog nasilja, još eksplicitnijeg seksa i najeksplicitnijeg opisa jela u istoriji književnosti (osim možda nekih kuvara). Ostaćeš uskraćen i za neverovatnu igru rešavanja slagalica čije delove autor ostavlja razbacane po čitavom serijalu, a koje se uklapaju tek nakon drugog ili trećeg čitanja.
TV serija Igra prestola je jedna od najboljih serija ikada, ali knjige su bolje, mnogo bolje... Onaj koji čita živi stotinu života, onaj koji ne čita živi samo jedan. Kaže isti onaj lik sa početka ove priče.
Dakle: Igra prestola. Sudar kraljeva, Oluja mačeva, Gozba za vrane, Ples sa zmajevima...
Ako ništa bar ćeš naučiti da voliš i mrziš u isto vreme.


E super je ovo sto si napisao, ali kako bi ti poceo da je pricas, ne da je prepricavas, jednostavno, odakle bi krenuo....
Nocni Kralj
Nocni Kralj

Broj poruka : 10
Raspoloženje : :)
Reputacija : 0
Points : 12
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od VojaLu Pet 14 Feb 2014, 00:19

Znači ako bi me baš neko puškom naterao da pričam Very Happy počeo bih ovako

Bio jednom jedan kralj i njegovo je bilo Sedam kraljevstava... pa šta znam opisao bi svako kraljevstvo po malo i rekao kako je i zašto kralj krenuo po Edarda Starka.. eto... može tako Very Happy
VojaLu
VojaLu
Savant
Savant

Broj poruka : 5172
Godina : 42
Raspoloženje : Radioaktivno
Reputacija : 829
Points : 6055
Datum upisa : 22.05.2012

https://www.facebook.com/vojalu

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od Nocni Kralj Pet 14 Feb 2014, 00:23

Da , da, upravo to  Smile
Nocni Kralj
Nocni Kralj

Broj poruka : 10
Raspoloženje : :)
Reputacija : 0
Points : 12
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od Srle Pet 14 Feb 2014, 00:23

7 Kraljevstava se bore za Gvozdeni Presto,i SVE(a sveee) je dozvoljeno...najkrace receno !
Srle
Srle

Broj poruka : 911
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 51
Points : 972
Datum upisa : 19.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od bockybp Pet 14 Feb 2014, 00:27

"This book is like crack. You're going to hate me for giving it to you. Its a fantasy themed book. I can't tell you anything about it. Just get half way through That's all. Im sorry im doing this to you. Its really shitty of me as a friend but this book is fucking amazing." 
bockybp
bockybp
Lord od Poslednjeg Ognjišta
Lord od Poslednjeg Ognjišta

Broj poruka : 1838
Godina : 32
Raspoloženje : The North Remembers
Reputacija : 565
Points : 2427
Datum upisa : 15.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od Oberin Martel Pet 14 Feb 2014, 00:46

Recimo kad je Ned Stark pogubljen. Ili pre toga kad se Ned Stark zeznuo i priznao da je izdajnik. Možda kad se Ned Stark zeznuo i poverovao u Džofrijevu milost. A možda i kad kad se Ned Stark zeznuo i poverovao Maloprstiću. Ili kad se Ned Stark zeznuo i odbio Maloprstićev plan. Ili kad se Ned Stark zeznuo i odbio Renlijevu ponudu. Mada možda i kad se Ned Stark zeznuo i izbrbljao se pred Sersei. Ili kad se Ned Stark zeznuo i povredio nogu u borbi sa Lanisterima. Ili pre toga kad se Ned Stark zeznuo i dao ostavku. Možda kad se Ned Stark zeznuo i poveo decu i pratnju u Kraljevu Luku. A možda i kad se Ned Stark zeznuo i prihvatio posao Desnice. Ili kad se Ned Stark zeznuo i pogubio dezertera Gareda. Ili kad se Ned Stark zeznuo i uzeo Teona za taoca. A možda... U stvari najverovatnije kad se Ned Stark zeznuo i rodio se What a Face fnord
Oberin Martel
Oberin Martel
Legendarni vojnik
Legendarni vojnik

Broj poruka : 2710
Godina : 42
Raspoloženje : E ja kuliram
Reputacija : 670
Points : 3442
Datum upisa : 19.02.2009

http://www.tolkien.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od Zevs86 Pet 14 Feb 2014, 09:17

@Nocni kralj Ako sagledam celu pricu, tu mislim na CELU pricu vezanu za Vesteros, ja bih poceo od Egonovog iskrcavanja i osvajanja Vesterosa. Jer je to bitno za celu pricu isto koliko i Nedovo smaknuce. Ljudi cesto stavljaju porodicu Stark u centar price, a ona nije u centru price. Porodica Stark i njeni clanovi nisu pokretac svega, vec samo ucesnici svega sto se desava. Druga je stvar sto smo se mi navikli na njih, i njih prve zavoleli jer smo ih dobili kao glavne protagoniste prvih par delova.
Dakle moj odgovor je od 0 godine, tj od Egonovog iskrcavanja Very Happy
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od Sparkling Comet Pet 14 Feb 2014, 09:21

Kad pričam drugima o Pesmi leda i vatre, kažem im kako je radnja kao u srednjovjekovnoj Engleskoj Very Happy, ratovi ruža, urote i slično samo uz dodatak magije i zmajeva. Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od CRNIJASTREB Pet 14 Feb 2014, 14:51

početak priče je brenovo poglAvlje.. kasnije je martin dodao prolog koji je manje više nebitan za priču... ok vratili se tuđini ali to se kasnije i ispostavi kroz dalju radnju...
ono robertova buna, i sve te rekla kazala priče su retrospekcijski motivi...
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od Zandrin Pet 14 Feb 2014, 15:30

pocetak price, pocetak pocetka, kraj pocetka, pocetak kraja

od svega ovoga ja bih izabrala ovo - pocetak kraja

PLIV je definitivno pocetak kraja

a kad je krenuo taj kraj???

Nestanak Bendzena, povratak Tudjina, stradanje Brena i pocetak kovitlaca politickih spletki...sve je to samo jedan mali fragment bogate istorije Westerosa

ali..pravi pocetak OVE price iz WESTEROSA je rodjenje Deni i zmajeva iz vatre...

sve ovo je u stvari uvertira za ono sto ce na kraju kulminirati - Pocetak kraja ili Kraj pocetka i otpocinjanje nove ere

Ako bih nekom zelela da prepricam PLIV pocela bih od situacije kad Ned saopstava Kejtlin da ce biti Kraljeva desnice...to je okidac za sve predstojece politicke potrese koji su se desili, nezavisno od Deni i Crvene komete...

Tu su u biti dve paralelne price - jedna je Igra prestola, surova krvava puna spletki, a druga mnogo mracnija koja se nadvija nad ceo ljudski rod su Sudar izmedju Leda i Vatre - Tudjina i Zmajeva, Tudjina i Deni...jer neminovno je da ce Deni biti ta koja ce odigrati krucijalnu ulogu u PLIVU iako je u biti Martin nju nacinio realni budimo - marginalnim likom koji tamo negde se udaje za nekog Kala i sticajem okolnosti izleze tri zmaja i oslobadja kao neke robove i u zemljama "treceg sveta" vodi neke humane bitke i sanjari o povratku u otadzbinu pri tom zeli da se kara sve u 16 itd.. Mislim da ce njen lik tek da se razvije i da je Martin namerno od nje napravio ovo sto je napravio, odnosno po xz-ti put se igrao sa nama ... poznajuci njega i njegovo uzdizanje i survavanje likova u provaliju, ovde ce se iz minusa lik razviti u totalni plus
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od CRNIJASTREB Pet 14 Feb 2014, 15:47

ma moraš ti progurati Benđzena... možda je početak priče ona jebada u kuli i voajerizam malog brena
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od Зимоврел Pet 14 Feb 2014, 16:08

Не знам где је тачно почетак везан за серијал али бих дефинитивно волела да добијемо књигу која би била као Силмарилион код Толкина, о стварању света, о пореклу старе Валирије и о пореклу Туђина на далеком северу... О постанку Првих људи...
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od Zandrin Pet 14 Feb 2014, 17:22

CRNIJASTREB ::ma moraš ti progurati Benđzena... možda je početak priče ona jebada u kuli i voajerizam malog brena
Jastro sta cu jace od mene.....
Zandrin
Zandrin
Zakleta sestra
Zakleta sestra

Broj poruka : 10789
Raspoloženje : op trt gevezen zajn
Reputacija : 857
Points : 11712
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od CRNIJASTREB Pet 14 Feb 2014, 22:57

zan znam znam...
zim pa to bi onda ubilo ljubitelje ff... meni su rojnari veći od prvih ljudi i valirije... Gis je stariji...itd
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od Nocni Kralj Ned 16 Feb 2014, 23:22

Bila je godina laznog proleca ... Smile
Nocni Kralj
Nocni Kralj

Broj poruka : 10
Raspoloženje : :)
Reputacija : 0
Points : 12
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pocetak price Empty Re: Pocetak price

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu