WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Similar topics
    Zadnje teme
    » Sta trenutno slusate
    od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

    » Slike prirode nam majke
    od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

    » Spam Tema....
    od Assassin Sre 10 Maj 2023, 21:26

    » Predstavite nam se....
    od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

    » Robert Džordan "Točak vremena"
    od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

    » Robin Hobb - Vidovnjaci
    od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

    » Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
    od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

    » Igrice (Generalno)
    od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

    » Sta sada citate?
    od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

    » Winter Is Coming...to HBO
    od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

    » Dela, po povoljnoj ceni.
    od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

    » Srećna 2o2o!
    od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

    » Serije koje volite / trenutno pratite
    od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

    » Silmarilion
    od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

    » Jezik Čitanja
    od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

    » Novi filmovi i filmske novosti
    od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

    » "Vukodav" - Marija Semjonova
    od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

    » Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
    od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

    » Srećna 2o19!
    od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

    » Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
    od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

    Pristupi

    Zaboravio sam šifru

    Ko je trenutno na forumu
    Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

    Nema

    [ Videti svu listu ]


    Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
    Naj bolji poslanici
    Зимоврел (15838)
    Klasična muzika Vote_lcapKlasična muzika Voting_barKlasična muzika Vote_rcap 
    Sparkling Comet (15528)
    Klasična muzika Vote_lcapKlasična muzika Voting_barKlasična muzika Vote_rcap 
    Assassin (13622)
    Klasična muzika Vote_lcapKlasična muzika Voting_barKlasična muzika Vote_rcap 
    Zevs86 (11916)
    Klasična muzika Vote_lcapKlasična muzika Voting_barKlasična muzika Vote_rcap 
    Zandrin (10789)
    Klasična muzika Vote_lcapKlasična muzika Voting_barKlasična muzika Vote_rcap 
    CRNIJASTREB (10420)
    Klasična muzika Vote_lcapKlasična muzika Voting_barKlasična muzika Vote_rcap 
    Princ Regar (9341)
    Klasična muzika Vote_lcapKlasična muzika Voting_barKlasična muzika Vote_rcap 
    LunarFang (9218)
    Klasična muzika Vote_lcapKlasična muzika Voting_barKlasična muzika Vote_rcap 
    Uno Nomesta (8868)
    Klasična muzika Vote_lcapKlasična muzika Voting_barKlasična muzika Vote_rcap 
    Nim (8273)
    Klasična muzika Vote_lcapKlasična muzika Voting_barKlasična muzika Vote_rcap 

    Mart 2024
    PonUtoSreČetPetSubNed
        123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031

    Kalendar Kalendar


    Klasična muzika

    +11
    Majka žaba
    Areal
    Bloodraven
    Oberin Martel
    bockybp
    Prince of Ravens
    Blacko
    Ket sa kanala
    Zandrin
    Sparkling Comet
    Зимоврел
    15 posters

    Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

    Ići dole

    Klasična muzika Empty Klasična muzika

    Počalji od Зимоврел Sre 30 Okt 2013, 06:16

    Дефинитивно заслужује посебну тему као најквалитетнија врста музике коју су нам пуштали на часовима музичког у основној школи и које смо сви са муком слушали и правили се да диригујемо кад наставница окрене главу а касније, много касније схватили њену вредност Smile

    Овај пост је само нека врста увода на који бисте сви требало да се надовежете SmileКоји су ваши омиљени композитори (са листе или неки други) или класичне нумере и зашто баш они одговарају вашем сензибилитету? SmileМожете написати неке занимљиве информације о њима.

    Најпре мало грубе опште теорије а затим и да набројим моје омиљене композиторе које радо слушам и увек им се враћам.

    Што се тиче њених почетака, класична музика вуче корене у раној хришћанској литургијској музици али тренуци њеног стварања везују се за стару Грчку, јер су управо Аристоксенус и Питагора били ти који су најпре открили и развили индивидуалне тонове а касније и кодирали музичке ноте у нотном систему.

    Данас наравно постоји историјска подела што се стваралаштва у класичној музици тиче и веома подсећа на књижевне правце Smile
    Тако имамо средњевековни период, ренесансу, барок, класицизам, романтизам, и савремени период. (мада се они често преклапају па је и само сврставање оквирно и превише генерализовано).

    Најпознатији композитори за које смо сви данас чули углавном припадају бароку, класицизму и романтизму и то су следећи: Јозеф Хајдн, Антонио Вивалди, Јохан Себастијан Бах, Волфганг Амадеус Моцарт, Лудвиг ван Бетовен, Ђоакино Росини, Франц Шуберт, Хектор Берлиоз, Јохан Штраус, Фредерик Шопен, Роберт Шуман, Франц Лист, Рихард Вагнер, Ђузепе Верди, Беджих Сметана, Антон Рубинштајн, Александар Бородин, Јоханес Брамс, Петар Илич Чајковски, Антонин Дворжак, Едвард Григ, Николај Римски-Корсаков, Ђакомо Пучини, Сергеј Рахмањинов, Клод Дебиси, Морис Равел, Бела Барток, Игор Стравински, Сергеј Прокофјев, Карл Орф, Џорџ Гершвин, Дмитри Шостакович... Има их још допуните листу Smile

    Три моја омиљена композитора тј. која ми највише леже при слушању су:

    1-ЈОХАН СЕБАСТИЈАН БАХ (због дубине и густоће помало мрачне мелодије која је до те мере испреплетана и континуирана да се не зна где почињу и где се завршавају мелодија, хармонија и контрапункт, због начина на који је мелодијом умео да дочара амбијент и емоције а и због тога што веома волим звук оргуља)





    2-ПЕТАР ИЛИЧ ЧАЈКОВСКИ-(виолина!)-Најпопуларнији композитор доба романтизма чија дела у неку руку представљају и својеврсни музички дневник и мелодије су испуњене усхићењем и љубављу према животу (сам циклус Годишња доба је нека врста енциклопедије руског сеоског живота у 19. веку, као и петербуршког градског пејзажа из тога доба. Чајковски је у тим мотивима дочарао и бескрајна руска пространства, и сеоску свакодневницу, и петербуршке градске пејзаже, и мале сцене из кућних музичких активности људи у Русији онога времена; затим бих издвојила Крцка Орашчића, Евгенија Оњегина и Лабудово језеро...









    3-ФРЕДЕРИК ШОПЕН-(клавир <3 <3 <3) а шта рећи осим да је један од пет најбољих композитора за клавир који је истовремено и изводио своја дела на која музиколози гледају као на срж романтизма. Такође, Бахова су дела била темељ његове пијанистичке и композиторске школе па је то можда још један од разлога због кога ми спонтано лежи. Његово драгоцено уметничко дело је у највећој мери и посвећено инструменту којим је тако виртуозно владао и на чудесан начин-клавиру SmileРечи Оскара Вајлда:
     „Када одсвирам неки Шопенов комад, осећам као да сам ронио сузе над гресима што никада не починих, као да сам туговао над несрећама које уопште нису биле моје”.






    Неке најпознатије мелодије које сви знамо Smile


























    А сад ви Smile
    Зимоврел
    Зимоврел
    Gospa od Zimovrela
    Gospa od Zimovrela

    Broj poruka : 15838
    Godina : 38
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 2659
    Points : 18693
    Datum upisa : 09.09.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Sparkling Comet Sre 30 Okt 2013, 09:58

    Sparkling Comet
    Sparkling Comet

    Broj poruka : 15528
    Godina : 34
    Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
    Reputacija : 1019
    Points : 16631
    Datum upisa : 30.08.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Sparkling Comet Sre 30 Okt 2013, 09:59

    Sparkling Comet
    Sparkling Comet

    Broj poruka : 15528
    Godina : 34
    Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
    Reputacija : 1019
    Points : 16631
    Datum upisa : 30.08.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Sparkling Comet Sre 30 Okt 2013, 10:01

    Sparkling Comet
    Sparkling Comet

    Broj poruka : 15528
    Godina : 34
    Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
    Reputacija : 1019
    Points : 16631
    Datum upisa : 30.08.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Zandrin Sre 30 Okt 2013, 10:12

    Zim svi plusevi danas idu tebi

    kad dodjem kuci dacu moju listicu

    Volim klasiku
    Zandrin
    Zandrin
    Zakleta sestra
    Zakleta sestra

    Broj poruka : 10789
    Raspoloženje : op trt gevezen zajn
    Reputacija : 857
    Points : 11712
    Datum upisa : 29.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Ket sa kanala Sre 30 Okt 2013, 11:59

    Ja obožavam klasičnu muziku! Very Happy I baš mi je drago što se neko sjetio da otvori ovu temu.

    Uglavnom, Betoven mi je ubjedljivo omiljeni. Downloadovala sam torrent sa svim njegovim djelima koja je uradio znači od simfonija, preko koncerata, i orkestarskih i horskih radova, do istorijskih snimaka. Osim što mi njegova muzika najviše prija i inspiriše me neprestano, možda je na mene uticala njegova biografija da mi bude toliko drag. Čovjek nikada u životu nije čuo aplauz upućen njemu budući da su njegova najveća djela napisana tek kad je ogluvio, a prije toga je bio sirotinja. Pa razne tragedije koje je doživio (posebno me je dirnula ona priča vezana za nastajanje "Mjesečeve sonate"), sve je to uticalo da ga još više zavolim. Inače, ta Mjesečeva sonata mi je i najljepša njegova simfonija. Ona ga je, mislim, i proslavila. Znam kad god pišem nešto od proze i blokiram, samo pustim "Mjesečevu sonatu" i odmah se inspirišem. Poslušala sam je jedno milion puta do sada i nikada neće da dosadi. To je toliko jedno divno djelo da svaki put kada je poslušam, ja čujem nešto novo. Inače, Betoven je jedan od onih nekoliko ljudi o kojima bih mogla pričati danima i ne bi mi dosadilo. Eto, toliko ga volim! 

    Vagner je takođe odličan, baš ga volim, a vidim da ga ne pominjete. Njegove kompozicije nekako osnažavaju duh. Kada god poslušam njegove "Valkire" poželim da zavladam svijetom i istrijebim Jevreje. Laughing A sad ozbiljno, njegova muzika je onda bila kao što je metal danas. Njegove melodije su skroz manly, njemački duh, ovo, ono. Very Happy

    Mocart - čudo od djeteta! Kako može bilo ko da ne voli Mocarta? Mislim da ga svi poznavaoci klasične muzike smatraju najvećim kompozitorom koji je hodao zemljom i mnogo će vremena proći prije nego li se pojavi jedno takvo čudo od čovjeka kao što je bio Mocart. Sve što je on napisao nikada nije mijenjao. Znači kako je napisao prvi put tako je i ostalo, jer je taj čovjek pravio samo savršenstva, a nije kao ostali ljudi ispravljao jedno djelo milion puta. Moram biti iskrena, Mocart mi se oduvijek sviđao, ali ranije nikada nisam obraćala pretjeranu pažnju na njega. Nekako mi je bio previše univerzalan, njegovo savršenstvo mi je bilo dosadno. Činio mi se kao da nije čovjek od krvi i mesa. Ali onda sam pročitala "Stepskog vuka" gdje je Mocart predstavljen kao Harijev idol što me je natjeralo da malo više obratim pažnju na tog wunderkinda. Zaista, Hese je bio u pravu, Mocartova muzika je nešto najdivnije na svijetu! Ima nešto božansko u njegovoj muzici što nema ni jedan drugi kompozitor. Betovena obožavam što je ljudski ranjiv, a Mocarta jer je božanski savršen.

    Takođe, volim Baha iz istih razloga kao i Zim. Creepy music has always been my thing. Vivaldi je jedan od onih kompozitora koje svako može slušati, a naučnici su i dokazali da njegova muzika ubrzava rad mozga... ili tako nešto. Uglavnom, kad slušaš npr. "Četiri godišnja doba", mnogo je lakše vježbati matematiku nego u tišini.

    Evo da vam predstavim jednog dobrog kompozitora kojeg sam otkrila, a iz savremenog je doba (aktivan tokom druge polovine prošlog vijeka). Ova mi je omiljena njegova iako on ima mnogo poznatija djela:
     


    Kao što i sami čujete, njegova kompozicija je veoma jednostavna, a ipak tako dobra i jeziva. Tajna je u povisilicama koje koristi.
    Ket sa kanala
    Ket sa kanala

    Broj poruka : 2648
    Raspoloženje : ...
    Reputacija : 482
    Points : 3160
    Datum upisa : 06.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Blacko Sre 30 Okt 2013, 12:13

    Odlicna tema Smile







    Blacko
    Blacko
    Vitez Bezemljaš
    Vitez Bezemljaš

    Broj poruka : 817
    Godina : 38
    Raspoloženje : need more coffee
    Reputacija : 275
    Points : 1104
    Datum upisa : 27.08.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Sparkling Comet Sre 30 Okt 2013, 12:55

    Sparkling Comet
    Sparkling Comet

    Broj poruka : 15528
    Godina : 34
    Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
    Reputacija : 1019
    Points : 16631
    Datum upisa : 30.08.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Sparkling Comet Sre 30 Okt 2013, 12:56




    Sparkling Comet
    Sparkling Comet

    Broj poruka : 15528
    Godina : 34
    Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
    Reputacija : 1019
    Points : 16631
    Datum upisa : 30.08.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Blacko Sre 30 Okt 2013, 13:01

    Blacko
    Blacko
    Vitez Bezemljaš
    Vitez Bezemljaš

    Broj poruka : 817
    Godina : 38
    Raspoloženje : need more coffee
    Reputacija : 275
    Points : 1104
    Datum upisa : 27.08.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Sparkling Comet Sre 30 Okt 2013, 13:04

    Sparkling Comet
    Sparkling Comet

    Broj poruka : 15528
    Godina : 34
    Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
    Reputacija : 1019
    Points : 16631
    Datum upisa : 30.08.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Blacko Sre 30 Okt 2013, 13:10

    Blacko
    Blacko
    Vitez Bezemljaš
    Vitez Bezemljaš

    Broj poruka : 817
    Godina : 38
    Raspoloženje : need more coffee
    Reputacija : 275
    Points : 1104
    Datum upisa : 27.08.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Prince of Ravens Sre 30 Okt 2013, 14:05

    Ajde sada nešto previše korišćeno da je postalo kliše ... ovaj klasično Klasična muzika 3250678809

    Prince of Ravens
    Prince of Ravens

    Broj poruka : 5786
    Godina : 34
    Raspoloženje : Sorrowfully happy
    Reputacija : 791
    Points : 6652
    Datum upisa : 01.04.2010

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Zandrin Sre 30 Okt 2013, 14:10

    jedva cekam da dodjem kuci i da vidim sta ste sve od muzike postovali i da ja onda moje favorite ulepim i napisem rec dve o klasicnj muzici
    Zandrin
    Zandrin
    Zakleta sestra
    Zakleta sestra

    Broj poruka : 10789
    Raspoloženje : op trt gevezen zajn
    Reputacija : 857
    Points : 11712
    Datum upisa : 29.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od bockybp Sre 30 Okt 2013, 18:13

    Zim super tema! +++
    bockybp
    bockybp
    Lord od Poslednjeg Ognjišta
    Lord od Poslednjeg Ognjišta

    Broj poruka : 1838
    Godina : 32
    Raspoloženje : The North Remembers
    Reputacija : 565
    Points : 2427
    Datum upisa : 15.08.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Prince of Ravens Pet 01 Nov 2013, 15:18

    Volim Wagnera ... he is so metal.

    Prince of Ravens
    Prince of Ravens

    Broj poruka : 5786
    Godina : 34
    Raspoloženje : Sorrowfully happy
    Reputacija : 791
    Points : 6652
    Datum upisa : 01.04.2010

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Zandrin Ned 03 Nov 2013, 20:39

    mozda i najveci kompozitor svih vremena (meni deinitivno)

    Mocart

    Zasto Mocart?

    U Mocartovim delima nema trunke mracnog, nema trunke zlog, nema trunke loseg...najleprsavija muzika ikad napisana, igranje sa skalama, gore dole, treperavo, leprsavo, nezno, jednostavno a opet tako savrseno i tako velicanstveno

    Jako je tesko od "ozbiljne" muzike napraviti neki uzi izbor sto se tice i dela a i samih kompozitora.

    Svakako tu su u igri jako velika imena tipa Betovena, Baha, Mocarta, Smetene, Verdija, Griga, Musorgskog, Čajkovskog and Co. ruskih kompozitora, ali sto se mene tice Jedan je Mocart

    Ovaj koncert za klavir u a duru mi je nesto najlepse od njega, mada zaista ima i lepsih mnogo lepsih njegovih dela, meni je ovaj koncert neobicno drag

    Zandrin
    Zandrin
    Zakleta sestra
    Zakleta sestra

    Broj poruka : 10789
    Raspoloženje : op trt gevezen zajn
    Reputacija : 857
    Points : 11712
    Datum upisa : 29.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Zandrin Ned 03 Nov 2013, 20:49

    e sada Bah

    Bah je moj drugi izbor...naveli ste sve u vezi njega, ali, ono sto niste naveli a po meni je presudno kod ovog kompozitora je to sto je on bio VANVREMENSKI da kazem totalno FUTURISTICKI

    Njrgove Fuge zvuce toooliko marsovski, toliko elektronski, toliko van mesta i vremena gde ih je stvorio, dan danas deluju skroz SF-ovski, kao da je covek seo u vremeplov i malo otplovio do 20/21. veka

    Poslusajte samo pocetak, s oprostenjem - da se use*s od stra i moći, kao da je iz nekog horor sf-a izasla muzika, kao da je izasla iz modernog vremena, kao da je juce ovo napisao, nevidjeno, neverovatno, nepojmljivo, sta je moglo iz jednog covecijeg uma da izleti i da se pretoci u ovo sto sada slusamo

    Zandrin
    Zandrin
    Zakleta sestra
    Zakleta sestra

    Broj poruka : 10789
    Raspoloženje : op trt gevezen zajn
    Reputacija : 857
    Points : 11712
    Datum upisa : 29.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Zandrin Ned 03 Nov 2013, 20:57

    a sada malo RUSI

    RAHMANJINOV
    ČAJKOVSKI
    MUSORKSKI
    BORODIN
    PROKOFLJEV

    ne zna se ko je bolj ne zna se ko je veći...

    jos mi je od gore pobrojanih Čajkovski najmanje upecatljiv

    Uzmimo jednog Rahmanjinova i jednog Prokofljeva
    Muzika koju su ovi ljudi pravili je epska, muzika od koje ti podilazi led u zilama muzika koju ne mozes ravnodusno slusati koja izaziva emocije prejake, tera bukvalno suze na oči kada se udubis

    Rahmanjinova Bogorodice Djevo, pevala sam, uzela sam najblazi veličanstven primer, ne moram da vam kazem kako je ova kompozicija na mene delovala dok smo je pevali, ne moram, poslusajte je

    Zandrin
    Zandrin
    Zakleta sestra
    Zakleta sestra

    Broj poruka : 10789
    Raspoloženje : op trt gevezen zajn
    Reputacija : 857
    Points : 11712
    Datum upisa : 29.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Zandrin Ned 03 Nov 2013, 21:12

    Prokofljev

    ne moram nista posebno o njemu, dovoljno je sammo reci Romeo i Julija

    Nesto jezivije tragicnije opasnije sa ljubavnom tematikom ja nisam cula..tako drasticno, tako napeto, tako strasno a tako lepo u isto vreme. Da ovo je tako napeto, tako nezno i tako strasno u isto vreme, ovo je ono sto bi rekli ultimate, u svakoj noti nazirala se tragedija i u svakoj noti se osecala teskoba i ljubav. Da Prokofljev je fenomenalno u muziku pretocio jednu od najtragicnijih ljubavnih prica jednog od najvecih pisaca 

    Poslusajte ove prve note, ovu glavnu temu, taj mrak, tu teskobu, tu zelju, tu strast i tu nemoc u isto vreme, tu zudnju i tu zlokobnost

    Zandrin
    Zandrin
    Zakleta sestra
    Zakleta sestra

    Broj poruka : 10789
    Raspoloženje : op trt gevezen zajn
    Reputacija : 857
    Points : 11712
    Datum upisa : 29.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Zandrin Ned 03 Nov 2013, 21:15

    MUSORGSKI

    Ne moram mnogo pricati o ovom muzickom geniju. On je strasan, on je mracan, on je velik, on notama slika vetrove slika planinu on jednostavno vodi slike pred ocima

    Zandrin
    Zandrin
    Zakleta sestra
    Zakleta sestra

    Broj poruka : 10789
    Raspoloženje : op trt gevezen zajn
    Reputacija : 857
    Points : 11712
    Datum upisa : 29.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Zandrin Ned 03 Nov 2013, 21:18

    Zandrin
    Zandrin
    Zakleta sestra
    Zakleta sestra

    Broj poruka : 10789
    Raspoloženje : op trt gevezen zajn
    Reputacija : 857
    Points : 11712
    Datum upisa : 29.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Zandrin Ned 03 Nov 2013, 21:31

    Poznato vam ovo?
    hmmm da nije mozda iz Ajkule???
    a ne to je samo Musorgski

    Zandrin
    Zandrin
    Zakleta sestra
    Zakleta sestra

    Broj poruka : 10789
    Raspoloženje : op trt gevezen zajn
    Reputacija : 857
    Points : 11712
    Datum upisa : 29.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Ket sa kanala Sre 06 Nov 2013, 17:20

    Danas se navršava 120 godina od smrti Čajkovskog. Evo, da postujem u čast ovog legendarnog kompozitora!

    Ket sa kanala
    Ket sa kanala

    Broj poruka : 2648
    Raspoloženje : ...
    Reputacija : 482
    Points : 3160
    Datum upisa : 06.01.2013

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Зимоврел Ned 29 Dec 2013, 04:19

    Дивна комбинација плеса и звука Smile



    Што ме подсети на ово иако није класична музика:

    Уметничко клизање је стварно... Speechless Smile

    Marina Annisina is awesomesauce. Wish I didn't have two left clumsy feet.





    Зимоврел
    Зимоврел
    Gospa od Zimovrela
    Gospa od Zimovrela

    Broj poruka : 15838
    Godina : 38
    Raspoloženje : :)
    Reputacija : 2659
    Points : 18693
    Datum upisa : 09.09.2012

    Nazad na vrh Ići dole

    Klasična muzika Empty Re: Klasična muzika

    Počalji od Sponsored content


    Sponsored content


    Nazad na vrh Ići dole

    Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

    Nazad na vrh

    - Similar topics

     
    Dozvole ovog foruma:
    Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu