WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Ово је мој град Vote_lcapОво је мој град Voting_barОво је мој град Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Ово је мој град Vote_lcapОво је мој град Voting_barОво је мој град Vote_rcap 
Assassin (13622)
Ово је мој град Vote_lcapОво је мој град Voting_barОво је мој град Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Ово је мој град Vote_lcapОво је мој град Voting_barОво је мој град Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Ово је мој град Vote_lcapОво је мој град Voting_barОво је мој град Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Ово је мој град Vote_lcapОво је мој град Voting_barОво је мој град Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Ово је мој град Vote_lcapОво је мој град Voting_barОво је мој град Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Ово је мој град Vote_lcapОво је мој град Voting_barОво је мој град Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Ово је мој град Vote_lcapОво је мој град Voting_barОво је мој град Vote_rcap 
Nim (8274)
Ово је мој град Vote_lcapОво је мој град Voting_barОво је мој град Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Ово је мој град

+11
Oberin Martel
Arwen
Hokins
Nim
Areal
Sparkling Comet
Lya
Dimeks
Зимоврел
Uno Nomesta
Окир
15 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Ово је мој град Empty Ово је мој град

Počalji od Окир Pet 06 Sep 2013, 17:55

Напишите који је ваш град (гдје сте рођени или одрасли), шта вас посебно везује за њега, шта вам се у њему свиђа, а шта не... Шта бисте промијенили у њему? Које су знаменитости вашег града? По чему је познат? Гдје бисте прво одвели госта који дође из неког другог града или државе и зашто баш ту? Smile
Окир
Окир

Broj poruka : 709
Godina : 33
Raspoloženje : ...
Reputacija : 153
Points : 928
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Uno Nomesta Pet 06 Sep 2013, 18:47

Ово је мој град 9k=

Ово је мој град 73337_indjija02-foto-goran-srdanov_gf

Ово је мој град Centar_druga-460

Ово је мој град Indjija

Ово је мој град 10798-In%C4%91ija_serbia_europe_7.05.2012_5

Moja škola:
Ово је мој град 9k=
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Окир Sub 07 Sep 2013, 01:41

Као мали (имао сам непуне 4 године) протјеран сам из свог града. Од 1995. године живим у Крагујевцу. Доста сам везан за Крагујевац, али ипак више за свој крај гдје сам рођен.

У Крагујевцу сам доживио прве побједе и прве велике поразе. Ту је пуно тешких успомена из дјетињства (били потстанари до 1999. године, бомбардовање, рестрикције, бједа), ту сам завршио основну и средњу школу... Прва симпатија, прва неузвраћена љубав, прва цура... 

Свиђа ми се што није превелик град (као Београд), а опет има све. Универзитетски и индустријски центар, задњих година постао је град спорта (фудбал, кошарка, одбојка, ватерполо, рукомет, амерички фудбал...). Smile
Да могу промијенити нешто то би свакако био тежак менталитет људи. Ово је мој град 774478 
Нервирају ме Талијани који су у овај град дошли заједно са ФИАТ-ом, њихово глумљење неког нивоа, арогантно и бахато понашање по граду, наше дрољице које се ложе на њих. Требало би бити више културних дешавања, прије свега концерата здраве музике (задњих неколико година се то поправило, али може то пуно боље).

Крагујевац је прва престоница модерне Србије (1818-1841), у њему су основане: прва гимназија у Србији (1833), као и Лицеј (1838) - претеча Универзитета у Београду, први суд (1820), прво позориште (1835), прве новине, прва музичка формација, прва апотека, прва галерија слика, први музеј, првабиблиотека… 
Крагујевац је познат у бившој Југославији, а и шире, по несретном стријељању ђака у Шумарицама у октобру 1941. године и по индустрији "Застава". 
У Крагујевцу дјелују шумадијски великани - фудбалски клубови "Шумадија" (основан 1903. године, најстарији српски фудбалски клуб) и "Раднички" (основан 1923. године).

Да ми дође неко из другог града или државе одвео бих га прво у библиотеку "Код Милутина", па онда редом, од Шумаричког језера до Метиног брда. Smile

Крагујевац
Ово је мој град Kragujevac-panorama

Споменик стрељаним ђацима
Ово је мој град 462px-Kragujevac_-_V3

Прва крагујевачка гимназија (1833)
Ово је мој град 28250_134358429918665_4217891_n

"Књажевско-србски театар" (1835)
Ово је мој град Knjazevsko-srpski-teatar

Стадион "Чика Дача"
Ово је мој град 19190_ori_stadion_cika_daca

Велики парк
Ово је мој град Akademija_01_206042606

Моје насеље - Аеродром
Ово је мој град 3551279450_0a4a861938_b
Окир
Окир

Broj poruka : 709
Godina : 33
Raspoloženje : ...
Reputacija : 153
Points : 928
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Uno Nomesta Sub 07 Sep 2013, 01:52

Ja sam rođen u NS-u a živeo sam i u Novom Gradu (tj. Bosanski Novi kako ga neki zovu) par godina.

Za Inđiju imam malo šta lepo da kažem...
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Окир Sub 07 Sep 2013, 01:54

Uno Nomesta ::Ja sam rođen u NS-u a živeo sam i u Novom Gradu (tj. Bosanski Novi kako ga neki zovu) par godina.

Za Inđiju imam malo šta lepo da kažem...
Озбиљно си живио у Новом?
Ја сам рођен ту преко ријеке, преко Уне, на Банији. Smile
Окир
Окир

Broj poruka : 709
Godina : 33
Raspoloženje : ...
Reputacija : 153
Points : 928
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Uno Nomesta Sub 07 Sep 2013, 02:01

Da, ulica cara Lazara. Od pre šest godina sam u Inđiji Very Happy 
Moji su prvi put došli u Srbiju '86. Very Happy sestre sam dobio '87. i '88.... onda sam ja '95. došao Very Happy 

Za taj period me veže jedino agresija '99, to je prvo čega se sećam... 
Kad god bi odjeknula eksplozija bombi ja sam mislio da lupa kapija od dvorišta Ово је мој град 3250678809
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Окир Sub 07 Sep 2013, 02:13

Uno Nomesta ::Da, ulica cara Lazara. Od pre šest godina sam u Inđiji Very Happy 
Moji su prvi put došli u Srbiju '86. Very Happy sestre sam dobio '87. i '88.... onda sam ja '95. došao Very Happy 

Za taj period me veže jedino agresija '99, to je prvo čega se sećam... 
Kad god bi odjeknula eksplozija bombi ja sam mislio da lupa kapija od dvorišta Ово је мој град 3250678809
Кроз Нови сам посљедњи пут прошао у августу 1995. године, за вријеме "Олује"... Памтим га по тенковима и транспортерима. Neutral 

Шта ти је живот, од мојих првих осам година, пет је било ратних! Туга...
Окир
Окир

Broj poruka : 709
Godina : 33
Raspoloženje : ...
Reputacija : 153
Points : 928
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Uno Nomesta Sub 07 Sep 2013, 02:16

ja se sećam skloništa i PVO haubica u mojoj ulici koje su non stop sevala posle sirena... i te sirene pamtim...
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Зимоврел Sub 07 Sep 2013, 03:45

Окире + за ову прелепу тему.
Поред Крагујевца који је Окир изванредно представио за разлику од неких које знам Ово је мој град 3250678809, (are you reading this Dimeks? Smile) ево још једног прелепог шумадијског насеља са повољним географским положајем, елем, у самом је центру Србије малтене SmileНа два сата и четрдесет пет минута од Београда SmileАутопревоз Чачак Smile
Чачак <3
Један од најлепших провинцијских градова у Србији мада није претерано велик (око 70 000 становника) па упркос томе један од оних из кога способни и интелигентни млади најчешће беже у престоницу или у иностранство, што је велика штета aли нажалост и нужда јер има веома мало радних места а и онима који на срећу некако раде а да то није преко везе плате се крећу између 12000 динара (трафике и супермаркети) и 30 000 Sad
За нас се слично као и за Црногорце везује онај познати виц: „-Шта каже мали Чачанин кад се роди? –Мама, мама, а где је Београд?“ SmileТакође постоји мит да су девојке из Чачка веома лепе што можда и није тако далеко од истине али су нажалост многе као црвљиве јабуке, споља гладац а унутра јадац SadЉуди су генерално бистри, лукави, сналажљиви, срчани, спретни, способни (српски сељак профил Smile) мало воле да подвале у своју корист као и свуда, уосталом, мада морам да признам да ми се најмање од свега допада љубопитљиви „а-чији-си-ти-куд-си-пошо“ менталитет. Становници воде монотоне животе те су сходно томе и претерано радознали...Кажу да је некад било пуно организованог криминала те нам је град носио надимак Чачак Чикаго, не знам какво је сад стање SmileИмамо честе проблеме са снабдевањем водом.
Локација: Налази се у котлини, крај планина Овчар, Каблар и Јелица (на које се често организују планинарски излети), близу је прелепа овчарско-кабларска клисура крцата манастирима, Овчар Бања, као и језеро Међувршје, кроз град протиче река Западна Морава тако да је окружен природом, мирно је и веома лепо место за одрастање. Рано сам отишла из њега, одмах након завршене основне школе али ћу се потрудити да га детаљно и опширно прикажем. Smile
Најскорији рат: SadЗа време бомбардовања пре 14 година нападнут је био врх планине Овчар где је ТВ-релеј и фабрике Технички Ремонтни Завод (војна фирма у којој је радила моја мама) и Слобода (производи усисиваче) и било је прилично гадно слушати како нам бомбе хује над главом током НАТО агресије, пуно смо времена проводили у склоништу и можда на неки начин због тога и пребрзо одрасли Sad
Мало историје: Наш град се некада звао Градац, према цркви Богородице Градачке коју је тамо још у давном 12. Веку подигао Страцимир Завидовић, брат Стефана Немање, али је у 15. Веку добио име Чачак према турској речи „џаџга“, што значи „блато“, јер су наводно Турци, када су ушли у запоседнути град, унутра затекли каљаве, некалдрмисане путеве. Ја бих волела да нам се врати старо име града. Иначе је и црква за време Турака била претворена у џамију Sad
На брду Љубићу надомак града (још једно брдо) Smileсе одиграло доста битака за време Другог српског устанка и тамо се и дан-данас може видети топ Танаска Рајића и споменик њему... А у селу Трнави је 1814. Подигнута Хаџи-Проданова буна...
Политичко опредељење: Чачани су махом загрижени четници, за краља и отаџбину, један од ретких градова где се није поштовао Тито и где баш и није заживео мит комунизма (част храбрим изузецима тј. мојој мами Smile)
Позната, лепа места која издвајам: Градски бедем-стаза за шетаче која се простире дуж обале реке и пролази поред великог парка, основне школе и средње школе, Борчевог стадиона, ресторана Ловац, базена... То ми је најлепши део града SmileДруги парк који јако волим је Спомен парк поред гробља, одличан је зими за санкање. Центар је доста сређен и леп...
Јело нашег краја: чачански кајмак и ивањички кромпир Smile
Спорт: најпознатији смо по фудбалу и кошарци SmileОба клуба се зову Борац. (мада постоји и КК Железничар али није толико важан) Навијачка група: Чете, страна: исток SmileБили су супер кад смо играли против Ајакса ономад у Београду Smile
Образовање: имамо 18 основних, 7 средњих школа разних профила (од којих је најпознатија наша гимназија, али ту су и Техничка, Економска и друге школе; и 2 факултета, Пољопривредни и Технички, они раде под окриљем Универзитета у Крагујевцу...
Култура: Иако из нашег града потиче пуно познатих писаца, глумаца, сликара, музичара и уметника уопште, те постоји Градска Библиотека „Владислав Петковић-Дис, Дом културе, галерија слика „Надежда Петровић“ и Народни музеј са конаком Јована Обреновића, наш град је тренутно културно у потпуности мртав. Ретке су позоришне представе, изложбе слика, изложбе експоната... Једино да од значајнијих манифестација издвојим „Дисово пролеће“ које се сваке године одржава, то је песничење тј поетско надметање Smile... Млади ноћу малтене немају где да изађу, јако мало концерата квалитетне музике и интересантних догађаја уопште се организује... Врло тужно, на томе би се дефинитивно требало порадити. Превише дискотека и униформних кафића у центру града у којима беспослен народ седи по васцели дан и одмерава и оговара сваког ко прође „корзоом“ Smile
Познати Чачани: Зан, Принц Гавранова, Лиа, ја, Smileполитичар: Вељо Илић SmileSmileSmile, војвода Степа Степановић, мајор Драгутин Гавриловић, сликарка: Надежда Петровић, писци/поете: Бранко Радичевић, Владислав Петковић Дис, музичари: Бора Чорба, Радомир Михајловић Точак <3, Мирослав Илић SmileSmileSmileглумци: Соња Савић <3, спортисти: Милан Јовановић, Радмило Мишовић, Жељко Обрадовић, Драган Кићановић, Урош Трипковић...
ПО ЧЕМУ СУ ЧАЧАНИ ПОЗНАТИ? ОДГОВОРИ МЕШТАНА ИЗ ИНТЕРВЈУА Smile
-Веља нас бре ставио на мапу, нема ту даље. Па по оним револуционарским причама од петог октобра и како је наш багериста први упао у скупштину са колоном Чачана иза њега... Па по лупању у шерпе за време Слобе за време лажљивог другог дневника.
-Цела Србија бре нас зна као гребиће, тврдице и ваћароше, само се гребемо о друге, знају нас ко оне који су отели, мазнули, нису вратили узето, позајмљено... Ватачине и преваре, то је наш специјалитет...
-Чачански просветари су увек први ступали у штрајк а последњи обустављали. Оно, држ-удри...
-Имамо добар чипс, онај Марбо синтетички је шит.
-Ако ништа друго, добро мењамо падеже. Правилно говоримо, ал' имамо онај специфичан наглааасак.
-По браћи Теофиловић. Да и од нас изађе нешто добро, брате.
-Шљивааа "Чачанка", кромпир, ракија, спонзоруше, мафијаши...
-По радију Џенарика.
-Малих привредника колко оћеш.
-Имамо улицу са највише аутосалона у Србији и највише печењара по глави становника, пуно дроге, експлицитног насиља, лудих возача, трулих кафића, пиштоља и ножева, набеђених риба ...
-Мушкарци-набусити, некултурни, неотесани, све би нешто на силу и преко реда... Жене-мушкобањасте, ружне, незграпне, воле да воде главну реч.
-По сељоберима и гранд звездама мелос естраде за које сваке године дајемо брдо пара да нам певају у центру за дочек Нове...

Ево за крај  Čačak tour гомила слика:
Овде можете гледати редом SmileА неке сам окачила.
http://opusteno.rs/grad-cacak-f93/slike-cacka-cacak-fotke-fotografije-t565.html
Позната панорама при улазу у град, сиви, жути и бели солитер:
Ово је мој град IMG0044
Центар:
Ово је мој град Urban_promenade
Дом културе:
Ово је мој град 010_1
Фонтана:
Ово је мој град Cacak-fontana
Споменик Војводи Степи у центру код поште:
Ово је мој град 024_1
Споменик Надежди Петровић:
Ово је мој град 033_1
Споменик Танаску Рајићу:
Ово је мој град 800px-Меморијални_комплекс_на_Љубићу-Споменик_Танаску_Рајићу
Гимназија
Ово је мој град 50319709
Технички факултет
Ово је мој град 800px-Технички_факултет_у_Чачку
Црква:
Ово је мој град 004_1
Део Градског бедема:
Ово је мој град 15249288
Овчарско кабларска клисура:
Ово је мој град Ovčar-Kablar_Gorge
Ово је мој град 134744_0818-ovcarsko-kablarka-klisura-blic_f
Језеро Међувршје:
Ово је мој град Jezero-Pejica-orginal_medium


Poslednji put izmenio Зимоврел dana Ned 08 Sep 2013, 13:25, izmenio ukupno 2 puta
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Dimeks Sub 07 Sep 2013, 10:53

Ej бре, нисам ја тај кога је мрзело да хода Ово је мој град 3250678809 

Eлем, Окир је заборавио још једну знаменитост Крагујевца, а то је језеро Шумарице Smile 
Ово је мој град Hpim0758


Poslednji izmenio Dimeks dana Sub 07 Sep 2013, 12:40, izmenjeno ukupno 1 puta
Dimeks
Dimeks
Lord od Sunčevog koplja
Lord od Sunčevog koplja

Broj poruka : 2766
Godina : 27
Raspoloženje : Да је боље неб' ваљало
Reputacija : 352
Points : 3143
Datum upisa : 04.05.2013

http://www.last.fm/user/Dimi96

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Lya Sub 07 Sep 2013, 12:39

Zim, plus kao vrata,predivno si predstavila nas rodni grad! Very Happy cheers cheers cheers
Lya
Lya
Vučica od Zimovrela
Vučica od Zimovrela

Broj poruka : 959
Godina : 35
Raspoloženje : dances with wolves
Reputacija : 167
Points : 1154
Datum upisa : 12.06.2013

http://alittlerunaway.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Sparkling Comet Sub 07 Sep 2013, 12:59

Zim +, divne sličice Very Happy
Sparkling Comet
Sparkling Comet

Broj poruka : 15528
Godina : 34
Raspoloženje : Hope for the best, I always do :)))
Reputacija : 1019
Points : 16631
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Areal Sub 07 Sep 2013, 13:17

Mislim da Zim i Okir treba da rade kao turisticki vodici, umeju da predstave svoje gradove na pravi nacin Very Happy. ++
Areal
Areal
Lord zaštitnik Zapada
Lord zaštitnik Zapada

Broj poruka : 5992
Godina : 40
Raspoloženje : Lord Protector of Casterly Rock, Lord of Windblade and Tumbleston, Shield of Lannisport and Warden of the West, Lion from the North, Noble Lord Areal
Reputacija : 403
Points : 6443
Datum upisa : 01.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Окир Sub 07 Sep 2013, 18:38

Зим, свака част, одушевљен сам како си представила свој град! 
Плусчина од мене! Smile
Овако можемо упознати остале градове и научити нешто ново. 
Живимо у прелијепој земљи. Smile  

Надам се да ће се још неко укључити...
Окир
Окир

Broj poruka : 709
Godina : 33
Raspoloženje : ...
Reputacija : 153
Points : 928
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Зимоврел Ned 08 Sep 2013, 11:42

Хвала другари! <3
Мени се највише допада мир, зеленило и тишина који окружују Чачак, као и то што већина становника живи у кућама са двориштем, није толико урбан град... Понекад ми се чини да је срастао са природом Smile
Ево још гомиле лепих слика градског парка, центра, околне природе и панораме са реке као додатак: browse through the pages Smile
http://opusteno.rs/grad-cacak-f93/slike-cacka-cacak-fotke-fotografije-t565.html
Морате доћи да обиђете град Smile
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Nim Ned 08 Sep 2013, 12:43

Uuu,prava tema za lokal patriotu Very Happy
Svidja mi se tema tako da cu se i ja potruditi Smile
Zim, cini mi se da si preskocila da kazes kako zovu Cacane Ово је мој град 3250678809
Inace svidja mi se opis, nisam bila u Cacku nikad Smile
Kg vec znam Smile
Inace jezim se od one Uniceve ravnice, ja sam ipak brdsko dete Smile
Nim
Nim
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

Broj poruka : 8274
Godina : 36
Raspoloženje : kiselo grozdje :P
Reputacija : 387
Points : 8677
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Uno Nomesta Ned 08 Sep 2013, 12:45

ja sam čuo da su brđanke maljavije od brđana Ово је мој град 3250678809
Uno Nomesta
Uno Nomesta
Zapovednik Istočne Morobdije
Zapovednik Istočne Morobdije

Broj poruka : 8868
Godina : 28
Raspoloženje : lepo
Reputacija : 259
Points : 9201
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Nim Ned 08 Sep 2013, 12:46

Unic, kad proveris javi se Very Happy
Nim
Nim
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava
Kraljica Rojnara, Andala i Prvih ljudi, gospodarica Sedam kraljevstava

Broj poruka : 8274
Godina : 36
Raspoloženje : kiselo grozdje :P
Reputacija : 387
Points : 8677
Datum upisa : 13.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Зимоврел Ned 08 Sep 2013, 12:54

Nim ::Zim, cini mi se da si preskocila da kazes kako zovu Cacane Ово је мој град 3250678809
Гребићи Sad Сад ћу уствари да едитујем оригиналну поруку и да додам по чему смо ми као становници Чачка познати Smile Био је један духовит видео где сами Чачани о томе пишу Smile Па ћу то да убацим у последњи део поста Smile
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Зимоврел Ned 08 Sep 2013, 13:11

Ево и овде посебно независно од оригиналног поста Smile
Пуно мана овде Sad
ПО ЧЕМУ СУ ЧАЧАНИ ПОЗНАТИ? ОДГОВОРИ САМИХ МЕШТАНА ИЗ ИНТЕРВЈУА Smile
-Веља нас бре ставио на мапу, нема ту даље. Па по оним револуционарским причама од петог октобра и како је наш багериста први упао у скупштину са колоном Чачана иза њега... Па по лупању у шерпе за време Слобе за време лажљивог другог дневника.
-Цела Србија бре нас зна као гребиће, тврдице и ваћароше, само се гребемо о друге, знају нас ко оне који су отели, мазнули, нису вратили узето, позајмљено... Ватачине и преваре, то је наш специјалитет...
-Чачански просветари су увек први ступали у штрајк а последњи обустављали. Оно, држ-удри...
-Имамо добар чипс, онај Марбо синтетички је шит.
-Ако ништа друго, добро мењамо падеже. Правилно говоримо, ал' имамо онај специфичан наглааасак.
-По браћи Теофиловић. Да и од нас изађе нешто добро, брате.
-Шљивааа "Чачанка", кромпир, ракија, спонзоруше, мафијаши...
-По радију Џенарика.
-Малих привредника колко оћеш.
-Имамо улицу са највише аутосалона у Србији и највише печењара по глави становника, пуно дроге, експлицитног насиља, лудих возача, трулих кафића, пиштоља и ножева, набеђених риба ...
-Мушкарци-набусити, некултурни, неотесани, све би нешто на силу и преко реда... Жене-мушкобањасте, ружне, незграпне, воле да воде главну реч.
-По сељоберима и гранд звездама мелос естраде за које сваке године дајемо брдо пара да нам певају у центру за дочек Нове...


Poslednji izmenio Зимоврел dana Ned 08 Sep 2013, 13:18, izmenjeno ukupno 1 puta
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Hokins Ned 08 Sep 2013, 13:14

Зимоврел ::
Nim ::Zim, cini mi se da si preskocila da kazes kako zovu Cacane Ово је мој град 3250678809
Гребићи SadСад ћу уствари да едитујем оригиналну поруку и да додам по чему смо ми као становници Чачка познати SmileБио је један духовит видео где сами Чачани о томе пишу SmileПа ћу то да убацим у последњи део поста Smile
Na jednom Trench Townu kada bi videli automobil sa cacanskim tablicama svi bi pali na kolena i u stahopostovanju poceli da se molimo sa sve izgovorenim CACANI....To je prvog dana zapoceo drugar i svi su prihvatili,za tri dana festivala videli smo oko petnestak automobila sa cacaniskim tablicama i svaki smo ispostovali....Ljudi su nas cudno gledali Very Happy  ali nama je bilo zanimljivo....Very Happy 
mali off, izvini te Very Happy
Hokins
Hokins
Lord od Krajoluja
Lord od Krajoluja

Broj poruka : 3113
Godina : 39
Raspoloženje : Laughing Storm
Reputacija : 691
Points : 3838
Datum upisa : 29.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Зимоврел Ned 08 Sep 2013, 13:19

Ха ха ха који сте ви ликови Хокинсе! Smile Smile Smile umiranje od smeha 
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Окир Ned 08 Sep 2013, 13:53

Никад нисам дуже боравио у Чачку, углавном сам био у пролазу.

Више пута гледао Раднички у Чачку, против Слободе углавном, пошто смо се вукли по трећој лиги. Био сам и 2011. године на турниру поводом 85 година постојања ФК "Борац". Smile

Остала ми је у сјећању Овчарско - Кабларска клисура, у којој сам једном приликом кад сам се враћао из Вишеграда, јео одличну пастрмку. Smile
Окир
Окир

Broj poruka : 709
Godina : 33
Raspoloženje : ...
Reputacija : 153
Points : 928
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Lya Pon 09 Sep 2013, 14:33

Зимоврел ::
Nim ::Zim, cini mi se da si preskocila da kazes kako zovu Cacane Ово је мој град 3250678809
Гребићи Sad
To su oni iz Ljubića, preko mosta, al se nekako proširilo na sve Čačane. Mi sa Avladžinice nismo Grebići. Very Happy

Morava/brana, najlepše mesto u gradu....
Lya
Lya
Vučica od Zimovrela
Vučica od Zimovrela

Broj poruka : 959
Godina : 35
Raspoloženje : dances with wolves
Reputacija : 167
Points : 1154
Datum upisa : 12.06.2013

http://alittlerunaway.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Зимоврел Pon 09 Sep 2013, 18:59

E јесте, тако је, Лиа, ови што живе преко Мораве су Гребићи зато што наводно, кад су Турци дошли са југа тадашњи борци су са северне стране Мораве "загребали" уз брдо тамо где је споменик Танаску Рајићу па смо однели коначну победу и још онда су се становници насеља Љубић прозвали Гребићи... Е онда се то проширило на све нас и повезало се са гребаторима Sad
Лиа живи на Авлаџиници/Алваџиници Smile Ја живим у улици војводе Степе, на почетку бедема, тамо код ресторана Белви где се једу добри ћевапи са луком... Smile
Зимоврел
Зимоврел
Gospa od Zimovrela
Gospa od Zimovrela

Broj poruka : 15838
Godina : 38
Raspoloženje : :)
Reputacija : 2659
Points : 18693
Datum upisa : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ово је мој град Empty Re: Ово је мој град

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu