WORLD OF WESTEROS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Spam Tema....
od Nim Ned 14 Apr 2024, 04:08

» Sta trenutno slusate
od Zevs86 Sub 03 Feb 2024, 23:56

» Slike prirode nam majke
od Lala Pet 26 Maj 2023, 21:46

» Predstavite nam se....
od Assassin Pet 28 Apr 2023, 18:23

» Robert Džordan "Točak vremena"
od Uno Nomesta Pon 26 Sep 2022, 14:57

» Robin Hobb - Vidovnjaci
od Zevs86 Uto 29 Dec 2020, 15:25

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Assassin Pon 13 Apr 2020, 10:31

» Igrice (Generalno)
od Lord M. Pet 03 Apr 2020, 12:33

» Sta sada citate?
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:58

» Winter Is Coming...to HBO
od Zevs86 Čet 19 Mar 2020, 19:55

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Vazarius Uto 10 Mar 2020, 08:25

» Srećna 2o2o!
od Assassin Uto 07 Jan 2020, 12:43

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Assassin Uto 12 Nov 2019, 16:54

» Silmarilion
od Vazarius Čet 31 Okt 2019, 09:38

» Jezik Čitanja
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:23

» Novi filmovi i filmske novosti
od White Rabbit Pon 03 Jun 2019, 00:19

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:49

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:44

» Srećna 2o19!
od Areal Sre 02 Jan 2019, 20:56

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_rcap 
Sparkling Comet (15528)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_rcap 
Assassin (13622)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_rcap 
Zevs86 (11916)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_rcap 
Zandrin (10789)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_rcap 
CRNIJASTREB (10420)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_rcap 
Princ Regar (9341)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_rcap 
LunarFang (9218)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_rcap 
Uno Nomesta (8868)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_rcap 
Nim (8274)
Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_lcapStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Voting_barStiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Vote_rcap 

April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Kalendar Kalendar


Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

+24
Milan981
Sparkling Comet
KrleTuđin
gahgah
Lyanna Stark
Eriops
Oberin Martel
CRNIJASTREB
Zandrin
Zevs86
Prince of Ravens
Lya
AbsintVila
Areal
Ergon Lar Tund
Зимоврел
Assassin
Nocturnal
Uno Nomesta
Lothesse
Nocnoi_Dozor
Chandrian
Lord M.
Vazarius
28 posters

Strana 14 od 15 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Sledeći

Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Assassin Ned 09 Sep 2018, 22:19

mikica ::Da li neko ima u pdf  ili nekom e formatu Meseceve vrtove? pokusala sam da skinem sa postavljenog linka ali vise ne radi.

Pozdrav novom članu. Na koji postavljeni link misliš? Mi na forumu ne držimo kopije knjiga, ali možda će se neko pojaviti
ko ima pa ti proslediti.  Do tada možeš da se predstaviš u temi Predstavite nam se i razgledaš forum, ima zanimljivih stvari,
tema i mišljenja. Smile
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od mikica Pon 10 Sep 2018, 17:04

hvala na odgovoru. vec sam se snasla. nasla sam i  procitala , bolje reci progutala, vise od pola knjige  Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 849699
mikica
mikica

Broj poruka : 6
Raspoloženje : :-)
Reputacija : 0
Points : 6
Datum upisa : 08.09.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Sre 12 Sep 2018, 09:30

@Mikice, znaci svidela ti se knjiga. Sto je pre zavrsis vise ce ti se svideti prica. Za Eriksona je nephodno brzo citanje zbog brojnosti likova i kolicine desavanja. Javljaj utiske.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od mikica Sre 12 Sep 2018, 11:23

da, to sam vec uocila. Ptvu knjigu sam vec procitala i krenula sa drugim nastavkom Dveri kuce mrtvih. Nadam se da je i ona tako interesantna. da li imate informacije kada ce izaci sledeci nastavak? koliko sam videla ima ih 10, a prevedeno je samo 6 na srpski jezik. ja brzo citam tako da zamesec dana verovatno procitati svih 6 nasataka koji su prevedeni  Very Happy.
mikica
mikica

Broj poruka : 6
Raspoloženje : :-)
Reputacija : 0
Points : 6
Datum upisa : 08.09.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Assassin Sre 12 Sep 2018, 11:42

@mikica

Kada je u pitanju Erikson kod Lagune se to nikada sasvim ne zna. Knjige obično izdaju za sajam, ali ne znam
da li će to ove godine biti slučaj s obzirom na to da su već više puta najavljivali da neće više prevoditi
nastavke Malaške knjige palih. Laguna se stalno žali na lošu prodaju i na neisplativost prevođenja nastavaka.
Ove godine se baš velika pompa dizala oko toga, tolika da su razne grupe fantastike organizovale akcije
kupovine i promovisanja Pripovesti iz Malaške knjige palih, sve u svrhu da bi skočila prodaja i da bi Laguna
dalje prevodila. Mislim da su i prošle godine pričali da neće više prevoditi, ali je Stiven Erikson prošle godine
bio gost na Beokonu u Beogradu, pa su izbacili još jedan deo jer je dolazak pisca bila dobra reklama.
Nije netipično za Laguno da započne neki serijal, stigne skoro do kraja i onda odustane. Zbog toga je veliki
broj ljudi Eriksona uzeo na engleskom da čita. A iskreno mislim da ti dođe skoro pa duplo jeftinije da ga
pazariš na engleskom, nego kod Lagune gde je preskupo.
Assassin
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13622
Godina : 32
Raspoloženje : Arise!
Reputacija : 937
Points : 14683
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Sre 12 Sep 2018, 11:43

Da li mi se cini ili je ovo bilo persiranje ?  Laughing Laughing Sad. Mada mi je eto sedam godina na forumu celih i ovo je ljubiralna 3000 poruka!!!

Pa nece ove godine sigurno nastavak. Inace mnogima je na forumu omiljeni deo u serijalu ili drugi ili treci. Meni konkretno treci. Drugi mi je bio pun rupa jer nije imao dosta meni omiljenih likova iz prvog dela, koji se posle opet pojavljuju u trecem. Smile
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od mikica Sre 12 Sep 2018, 12:05

nadam se da ce izdati do kraja serijal. meni je polsle prve knjige motivacija za citanje porasla Very Happy engleski mi nije problem, ali ima dosta likova i dogadjaja pa se lakse snalazim na srpskom. mada nekada prevodi umeju da budu uzasni. neke knjige sam procitala na engleskom i bila iznenadjena prevodima. bas su bili losi. 
videla sam na forumu da se nekada zale na obimnist knjiga,  a meni se to bas dopada. sto vise stranica to vise prica, zmajeva, detalljnijih dogadjaja i sl. Upravosam krenula sam citanjem drugog nastavka pa javljam uskoro utiske  Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 849699
mikica
mikica

Broj poruka : 6
Raspoloženje : :-)
Reputacija : 0
Points : 6
Datum upisa : 08.09.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Uto 18 Sep 2018, 10:43

Svakako se brze i opustenije cita na srpskom, ipak je to maternji jezik, osim u slucaju kada se radi o velikoj razlici u kvaliteu prevoda. Erikson jeste obiman, ali bas tu je njegova car.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Morgoth Pon 22 Okt 2018, 12:47

Pozdrav dame i gospodo !

Nov sam na forumu! 

Veliki sam fan epske fantastike, takođe upravo završavam Mesečeve vrtove i našao sam vaš forum Very Happy

Takođe sam i fan ASoIaF, do duše pročitao sam samo prvu knjigu, nešto mi se ne da da čitam dok se ne završi serijal, a to će biti ko zna kad... I imao sam problem sa Igrom prestola, jer sam na žalost, gledao seriju, a prva knjiga je 95% ista kao i prva sezona, i nisam nešto uživao jer sam sve znao šta će biti, ali ipak sam pročitao...

Zato sam uzeo da čitam Malašku knjigu palih, videvši da ima 10 knjiga i da je priča zaokružena i najstrašnije sam se razočarao kada sam sinoć video da ceo serijal nije preveden i da verovatno neće ni biti Sad 

Engleski mi je jako dobar, s obzirom da sam studirao tehničke nauke, moram reći da mi je lakše bilo spremiti ispit iz engleske literature nego iz domaće, jer primera radi prirodnija mi je reč folder nego datoteka, za folder na računaru i slično... 

Nadam se da će tako biti i sa knjigama na engleskom, nikad nisam čitao roman na engleskom... Kako vi ljudi dolazite do romana na engleskom a da nisu PDF-ovi?  

BTW, iritiraju me prevodi likova sa nadimicima na srpski... Primera radi Bargast Trotts je preveden kao Potrk, sa tim Potrk jedino mogu da zamislim nekog poderanog partizanskog dečka iz "Orlovi rano lete", nikako ne mogu da zamislim divljeg Bargasta... Ili Hedge je Vrdalama, a s druge strane ima 2-3 imena koja su takođe mogli da prevedu ali nisu... Po meni, treba ostaviti originalna imena, šta ja znam... S te strane možda će mi više prijati engleski, a možda i neću dovoljno razumeti Sad

I na kraju, pre nego da sam uzeo da čitam Malazan, mislio sam da je prljaviji, u smislu, prljaviji kao ASoIaF, ali nije baš... Jedina sličnost je mnoštvo likova, ne vidim nikakvu drugu... Malazan mi je nekako kao neka Warcraft lora, za sada, u Mesečevim vrtovima nema mnogo istinskih ljudskih poriva u likovima, kao npr u ASoIaF, nekako mi, za sada, likovi nisu ljudski... Ali okej, navikao sam, i zainteresovalo me je, vidim da ljudi kažu da je sve bolje i bolje kako odmiče pa bih ga čitao dalje...

Šta biste mi vi predložili kao dostojnu Martinovu zamenu, a da je serijal završen ? Mislio sam Točak vremena, ali nekako mi premisa deluje previše bajkovito, nekako ne očekujem neke brutalnosti i to, možda grešim, takođe da li je neko od vas čitao The Chronicles of Thomas Covenant, to mi deluje onako gritty ?

Hvala !
Morgoth
Morgoth

Broj poruka : 17
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od CRNIJASTREB Pet 26 Okt 2018, 13:05

Pa svakako Aberkombija. On je još i duhovit. Tu su i Hronike Ambera. I jedan sf a to je Uspon Crvenog. Ti serijski su završeni, priča zaokružena i liče na Martina. Što se tiče ostale fantastike. Tu je Demonski ciklus, Vještac, Vidovnjaci. Red magle. I naravno Točak Vremena. E sad točak traži strpljenje, nije baš za svakoga. Što se tiče Malaške knjige pa, do sada je prevedeno 6 knjiga, ja najviše volim Plime ponoći. Priča je dobra, možda i najbolji ef serijal. Likovi se ni meni ne dopadaju tj nisu nešto po čemu ću da pamtim serijal i kažem e jeste ih napisao svaka mu čast. Previše ih je, na previše mjesta se dešava radnja, i to malo stvara osjećaj pa ko ih jebe nek ginu.
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Morgoth Pet 26 Okt 2018, 13:26

CRNIJASTREB ::Pa svakako Aberkombija. On je još i duhovit. Tu su i Hronike Ambera. I jedan sf a to je Uspon Crvenog. Ti serijski su završeni, priča zaokružena i liče na Martina. Što se tiče ostale fantastike. Tu je Demonski ciklus, Vještac, Vidovnjaci. Red magle. I naravno Točak Vremena. E sad točak traži strpljenje, nije baš za svakoga. Što se tiče Malaške knjige pa, do sada je prevedeno 6 knjiga, ja najviše volim Plime ponoći. Priča je dobra, možda i najbolji ef serijal. Likovi se ni meni ne dopadaju tj nisu nešto po čemu ću da pamtim serijal i kažem e jeste ih napisao svaka mu čast. Previše ih je, na previše mjesta se dešava radnja, i to malo stvara osjećaj pa ko ih jebe nek ginu.
Hvala na preporukama !

Procitao sam Meseceve vrtove, i nista mi nije bilo jasno, ona desavanja na balu gospodje Simtail ili kako se vec zove itd... U svakom slucaju, jako tezak roman za pracenje...

S druge strane, poceo sam da citam Dveri kuce mrtvih, i ovo je totalno drugacije, mnogo se lakse prati, nema nejasnoca za sada...

I dalje ne razumem koncept bogaza, kapiram nekako da su to neki posebni svetovi u posebnoj dimenziji iz kojih carobnjaci crpe magiju, ali mi nije jasno kako da vizualizujem kada kaze "Otvorio je svoj bogaz" ili deo sa Tetersail, "Mali otvor bogaza joj je izlazio iz šake"...  

Za moj ukus je preterano sa magijom, non stop ovaj otvara bogaz, onaj otvara bogaz, sečivo sa magijom itd... Interesantnije su mi priče kad se magija daje u mrvicama i kad postoje ograničenja korišćenja magije... Npr, istari u Lotr-u, ili u ASoIaF, gde se u prvoj knjizi vidi magija samo sa white walker-om, i na kraju sa rođenjem zmajeva, i nekako ima ograničenja...
Morgoth
Morgoth

Broj poruka : 17
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od CRNIJASTREB Pet 26 Okt 2018, 15:30

Onda je Aberkombi baš za tebe. Magija je onako. Nije glavni predmet radnje.
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Morgoth Pet 26 Okt 2018, 19:11

CRNIJASTREB ::Onda je Aberkombi baš za tebe. Magija je onako. Nije glavni predmet radnje.
Hvala na preporuci ! 

Čim završim sa Malazom, barem onim što je prevedeno kod nas, krenuću sa Aberkombijem.
Morgoth
Morgoth

Broj poruka : 17
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Sub 27 Okt 2018, 23:34

Morgote, prevesce se Erikson sve. Samk Laguna taktizira jer su truli kapitalisti pa cekaju da se proda dovoljno knjiga prvo. 

Sto se tice likova u Malazu videces da su dovoljno ljudski pa cak i druge rase. Nema nekih elfovksih osobina cak ni kod depresivnih tiste andija. Dosta su svi likovi, ma koliko mocni bas kao u vorkraftu sto ti kazes, prizemni sa ljudskim manama.

Bogaze mozes da zamislis kao paralelne tunele za automobile koji dolaze u nasu stvarnost i rasprsuju se u simbiozi za umom i telom onov koji je otvorik odredjeni bogaz
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Morgoth Ned 28 Okt 2018, 01:58

Vazarius ::Morgote, prevesce se Erikson sve. Samk Laguna taktizira jer su truli kapitalisti pa cekaju da se proda dovoljno knjiga prvo. 

Sto se tice likova u Malazu videces da su dovoljno ljudski pa cak i druge rase. Nema nekih elfovksih osobina cak ni kod depresivnih tiste andija. Dosta su svi likovi, ma koliko mocni bas kao u vorkraftu sto ti kazes, prizemni sa ljudskim manama.

Bogaze mozes da zamislis kao paralelne tunele za automobile koji dolaze u nasu stvarnost i rasprsuju se u simbiozi za umom i telom onov koji je otvorik odredjeni bogaz

Moram da kazem da se slazem sa tobom... Negde blizu 200te strane sam sa Dveri kuce mrtvih, i ovde mi svi likovi deluju mnogo ljudskije, i mnogo mi se vise svidja ova knjiga od Vrtova... Krivo mi je sto nemam vise vremena, inace bih je procitao za dan-dva Very Happy  Svirac mi je recimo potpuno bio ono marginalan i kao neki bezljudski statista u Vrtovima, ovde mi je super. Cak su i Vikanci ono ljudski, kao i Mapo i Ikarium.
Morgoth
Morgoth

Broj poruka : 17
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od CRNIJASTREB Ned 28 Okt 2018, 12:38

Morgoth ::
Vazarius ::Morgote, prevesce se Erikson sve. Samk Laguna taktizira jer su truli kapitalisti pa cekaju da se proda dovoljno knjiga prvo. 

Sto se tice likova u Malazu videces da su dovoljno ljudski pa cak i druge rase. Nema nekih elfovksih osobina cak ni kod depresivnih tiste andija. Dosta su svi likovi, ma koliko mocni bas kao u vorkraftu sto ti kazes, prizemni sa ljudskim manama.

Bogaze mozes da zamislis kao paralelne tunele za automobile koji dolaze u nasu stvarnost i rasprsuju se u simbiozi za umom i telom onov koji je otvorik odredjeni bogaz

Moram da kazem da se slazem sa tobom... Negde blizu 200te strane sam sa Dveri kuce mrtvih, i ovde mi svi likovi deluju mnogo ljudskije, i mnogo mi se vise svidja ova knjiga od Vrtova... Krivo mi je sto nemam vise vremena, inace bih je procitao za dan-dva Very Happy  Svirac mi je recimo potpuno bio ono marginalan i kao neki bezljudski statista u Vrtovima, ovde mi je super. Cak su i Vikanci ono ljudski, kao i Mapo i Ikarium.
Najbolji dio tog serijala je Plime ponoći. Uglavnom su sve novi likovi ali kakvi likovi
CRNIJASTREB
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 36
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Points : 11106
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Pon 29 Okt 2018, 12:46

Da, odlicne su Plime ponoci. Citao sam pocetkom godine pola. Kad krenem verovatno cu morati iz pocetka... Jako puno mitologije i u ovom delu, sa opet bicima koje imaju hiperpreobrazajne mogucnosti i nestvarnu snagu, ali potpuno ljudski odradjena psiha.
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Uto 08 Jan 2019, 14:39

Zavrsio Plime Ponoci, onako lagano, detaljno. Jako kvalitetna knjiga. Njegova definitivno najzrelija do sada. Likovi su odradjeni detaljno kao u Kuci Lanaca u slucaju Karse Olonga, samo sto je akcentovao vise njih, a radnja je glomazna i euforicna kao u trecem delu  - Secanje na led. Kao i uvek relativno zaokruzena prica i celina na kraju knjige, sa pitanjem sta dalje sa rastrkanim likovima i njihovim licnim misijama. 

Zakljucak je da se definitivno moze krenuti sa ovom knjigom kao prvom u serijalu. Hronoloski je pre Mesecevih Vrtova, i moj licni utisak je da je manje zbrkana, glavni likovi su po tri brata i dve zracene strane.

Ne znam tacno koliko ce mi trabati za sledeci deo, ali tu je svakako iscitavanje mlazan wiki - a,, vikipedije ovog serijala. Naprosto kada se zadje u serijal, sama prica i istorija postaju vrsta hobija koji ti se uvuce pod kozu. Smile
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Morgoth Uto 08 Jan 2019, 21:55

Vazarius ::
Zakljucak je da se definitivno moze krenuti sa ovom knjigom kao prvom u serijalu. Hronoloski je pre Mesecevih Vrtova, i moj licni utisak je da je manje zbrkana, glavni likovi su po tri brata i dve zracene strane.

Ne znam tacno koliko ce mi trabati za sledeci deo, ali tu je svakako iscitavanje mlazan wiki - a,, vikipedije ovog serijala. Naprosto kada se zadje u serijal, sama prica i istorija postaju vrsta hobija koji ti se uvuce pod kozu. Smile
E pa sta da se radi, vec sam procitao Meseceve vrtove, Dveri kuce mrtvih i sad zavrsavam Secanja na led Very Happy ... Ali to jeste, sto vise odmicem to vise citam malazan wiki i bukv. mi je postalo hobi da se bavim likovima iz malazan univerzuma Very Happy
Morgoth
Morgoth

Broj poruka : 17
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Sre 09 Jan 2019, 09:23

Ti jos jako brzo citas. Ne zna sesta je gore detaljnu radnju u citaocevoj glavi. Ja sam vise putao obnavljao celokupno gradivo uz pomoc vikija i po forumima, ali ja to godinama iscitavam...
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Zevs86 Pet 25 Jan 2019, 10:07

Morgoth ::Pozdrav dame i gospodo !

Nov sam na forumu! 

Veliki sam fan epske fantastike, takođe upravo završavam Mesečeve vrtove i našao sam vaš forum Very Happy

Takođe sam i fan ASoIaF, do duše pročitao sam samo prvu knjigu, nešto mi se ne da da čitam dok se ne završi serijal, a to će biti ko zna kad... I imao sam problem sa Igrom prestola, jer sam na žalost, gledao seriju, a prva knjiga je 95% ista kao i prva sezona, i nisam nešto uživao jer sam sve znao šta će biti, ali ipak sam pročitao...

Zato sam uzeo da čitam Malašku knjigu palih, videvši da ima 10 knjiga i da je priča zaokružena i najstrašnije sam se razočarao kada sam sinoć video da ceo serijal nije preveden i da verovatno neće ni biti Sad 

Engleski mi je jako dobar, s obzirom da sam studirao tehničke nauke, moram reći da mi je lakše bilo spremiti ispit iz engleske literature nego iz domaće, jer primera radi prirodnija mi je reč folder nego datoteka, za folder na računaru i slično... 

Nadam se da će tako biti i sa knjigama na engleskom, nikad nisam čitao roman na engleskom... Kako vi ljudi dolazite do romana na engleskom a da nisu PDF-ovi?  

BTW, iritiraju me prevodi likova sa nadimicima na srpski... Primera radi Bargast Trotts je preveden kao Potrk, sa tim Potrk jedino mogu da zamislim nekog poderanog partizanskog dečka iz "Orlovi rano lete", nikako ne mogu da zamislim divljeg Bargasta... Ili Hedge je Vrdalama, a s druge strane ima 2-3 imena koja su takođe mogli da prevedu ali nisu... Po meni, treba ostaviti originalna imena, šta ja znam... S te strane možda će mi više prijati engleski, a možda i neću dovoljno razumeti Sad

I na kraju, pre nego da sam uzeo da čitam Malazan, mislio sam da je prljaviji, u smislu, prljaviji kao ASoIaF, ali nije baš... Jedina sličnost je mnoštvo likova, ne vidim nikakvu drugu... Malazan mi je nekako kao neka Warcraft lora, za sada, u Mesečevim vrtovima nema mnogo istinskih ljudskih poriva u likovima, kao npr u ASoIaF, nekako mi, za sada, likovi nisu ljudski... Ali okej, navikao sam, i zainteresovalo me je, vidim da ljudi kažu da je sve bolje i bolje kako odmiče pa bih ga čitao dalje...

Šta biste mi vi predložili kao dostojnu Martinovu zamenu, a da je serijal završen ? Mislio sam Točak vremena, ali nekako mi premisa deluje previše bajkovito, nekako ne očekujem neke brutalnosti i to, možda grešim, takođe da li je neko od vas čitao The Chronicles of Thomas Covenant, to mi deluje onako gritty ?

Hvala !
Pošto vidim da čitaš i na engleskom, potraži Iron Druid Chronicles od Kevin Hearth npr. Urban fantasy žanr, mislim da će ti se dopasti. Keltski druid koji živi u današnjem svetu sa sve vilama, vampirima, vukodlacima i tepaju se i zabavljaju na sve strane... ma vrh!
Što se tiče Aberkrombija, ne moraš da žuriš. Meni se nije dopao. Deluje kao kopija sevga i svačega a literarno i nije nešto uzbudljiv. Šta znam... Demonski ciklus je super, originalan, ideje zanimljive, literarno sasvim dobar.

Što se tice Malaza... Vidi, ja sam batalio srpsku verziju. A prvo sam nju čitao. Jednostavno ne mogu da čekam još 10 godina da Laguna prevede sve kako bi pročitao taj fenomenalni serijal, koji zahteva strpljenje, ali se isplati do kraja! <3

A ako ti se dopada taj urban fantasy žanr, probaj i Dresden files od Jim Butcher. Odličan je, ali na malo drugačiju foru nego Gvozdeni Druid.
Zevs86
Zevs86
Lord zaštitnik Dola
Lord zaštitnik Dola

Broj poruka : 11916
Godina : 37
Raspoloženje : Meh
Reputacija : 651
Points : 12647
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Morgoth Pon 04 Feb 2019, 18:31

Zevs86 ::
Morgoth ::Pozdrav dame i gospodo !

Nov sam na forumu! 

Veliki sam fan epske fantastike, takođe upravo završavam Mesečeve vrtove i našao sam vaš forum Very Happy

Takođe sam i fan ASoIaF, do duše pročitao sam samo prvu knjigu, nešto mi se ne da da čitam dok se ne završi serijal, a to će biti ko zna kad... I imao sam problem sa Igrom prestola, jer sam na žalost, gledao seriju, a prva knjiga je 95% ista kao i prva sezona, i nisam nešto uživao jer sam sve znao šta će biti, ali ipak sam pročitao...

Zato sam uzeo da čitam Malašku knjigu palih, videvši da ima 10 knjiga i da je priča zaokružena i najstrašnije sam se razočarao kada sam sinoć video da ceo serijal nije preveden i da verovatno neće ni biti Sad 

Engleski mi je jako dobar, s obzirom da sam studirao tehničke nauke, moram reći da mi je lakše bilo spremiti ispit iz engleske literature nego iz domaće, jer primera radi prirodnija mi je reč folder nego datoteka, za folder na računaru i slično... 

Nadam se da će tako biti i sa knjigama na engleskom, nikad nisam čitao roman na engleskom... Kako vi ljudi dolazite do romana na engleskom a da nisu PDF-ovi?  

BTW, iritiraju me prevodi likova sa nadimicima na srpski... Primera radi Bargast Trotts je preveden kao Potrk, sa tim Potrk jedino mogu da zamislim nekog poderanog partizanskog dečka iz "Orlovi rano lete", nikako ne mogu da zamislim divljeg Bargasta... Ili Hedge je Vrdalama, a s druge strane ima 2-3 imena koja su takođe mogli da prevedu ali nisu... Po meni, treba ostaviti originalna imena, šta ja znam... S te strane možda će mi više prijati engleski, a možda i neću dovoljno razumeti Sad

I na kraju, pre nego da sam uzeo da čitam Malazan, mislio sam da je prljaviji, u smislu, prljaviji kao ASoIaF, ali nije baš... Jedina sličnost je mnoštvo likova, ne vidim nikakvu drugu... Malazan mi je nekako kao neka Warcraft lora, za sada, u Mesečevim vrtovima nema mnogo istinskih ljudskih poriva u likovima, kao npr u ASoIaF, nekako mi, za sada, likovi nisu ljudski... Ali okej, navikao sam, i zainteresovalo me je, vidim da ljudi kažu da je sve bolje i bolje kako odmiče pa bih ga čitao dalje...

Šta biste mi vi predložili kao dostojnu Martinovu zamenu, a da je serijal završen ? Mislio sam Točak vremena, ali nekako mi premisa deluje previše bajkovito, nekako ne očekujem neke brutalnosti i to, možda grešim, takođe da li je neko od vas čitao The Chronicles of Thomas Covenant, to mi deluje onako gritty ?

Hvala !
Pošto vidim da čitaš i na engleskom, potraži Iron Druid Chronicles od Kevin Hearth npr. Urban fantasy žanr, mislim da će ti se dopasti. Keltski druid koji živi u današnjem svetu sa sve vilama, vampirima, vukodlacima i tepaju se i zabavljaju na sve strane... ma vrh!
Što se tiče Aberkrombija, ne moraš da žuriš. Meni se nije dopao. Deluje kao kopija sevga i svačega a literarno i nije nešto uzbudljiv. Šta znam... Demonski ciklus je super, originalan, ideje zanimljive, literarno sasvim dobar.

Što se tice Malaza... Vidi, ja sam batalio srpsku verziju. A prvo sam nju čitao. Jednostavno ne mogu da čekam još 10 godina da Laguna prevede sve kako bi pročitao taj fenomenalni serijal, koji zahteva strpljenje, ali se isplati do kraja! <3

A ako ti se dopada taj urban fantasy žanr, probaj i Dresden files od Jim Butcher. Odličan je, ali na malo drugačiju foru nego Gvozdeni Druid.

Više sam za "srednjevekovne" žanrove, mačevi i to... Ali nemam ništa protiv i da probam urbanu fantaziju Very Happy Sviđa mi se to što si napisao vezano za Iron Druid-a. To nije prevedeno na srpski ?

Nismo se lepo razumeli, ne čitam na engleskom, razmišljam da pokušam, ali sumnjam da će mi uspeti   Embarassed ... Verovatno ću pokušati sa knjigama na engleskom kad budem pročitao Kostolovce, trenutno čitam Kuću lanaca.
Morgoth
Morgoth

Broj poruka : 17
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Morgoth Pon 18 Feb 2019, 17:47

Upravo završio Kuću Lanaca, šta ja znam... Bolje su mi bile i Dveri kuće mrtvih i Sećanja na led... Okej mi je i Kuća Lanaca, meni se recimo jako dopao prvi deo knjige sa avanturama i brutalnostima Karse Orlonga, jer sam znao da to podgreva njegov kasniji razvitak, pa pojava misterioznog Forkus Asaila itd... Drugi deo knjige onako, nisu me zainteresovali likovi iz armije apokalipse, osim Heborika i Lorika, niti ceo onaj puk okupljen oko Žice (da ne spojlujem)...  Razrešenje knjige mi je bilo razočaravajuće... Cela priča mi je delovala kao jedna masivna kula od karata koje gradila polako, gradila polako još pričom iz Dveri kuće mrtvih, i onda se završila odjednom, kao kula od karata koje se sruši u momentu... 

Mislim, kanonski mi je okej knjiga, ali kao standalone knjiga, ova mi je najslabija, ne računajući Mesečeve vrtove, koji mi sa ove tačke gledišta i nisu toliko slabi koliko su mi bili tada kad sam čitao... Dveri kuće mrtvih i Sećanja na led naročito su mi odlični i jedva čekam da počnem večeras Plime ponoći, jer se mnogi slažu da je možda i najbolja knjiga u serijalu. Onda mi ostaju Kostolovci i to je to što se srpskih izdanja tiče...
Morgoth
Morgoth

Broj poruka : 17
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Reputacija : 0
Points : 17
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Vazarius Uto 19 Feb 2019, 10:17

Meni su nekako Lanci bili bolji od Dveri. Vec prirpemljena staza, likovi vec prisutni. Karsine POV avanture. Al opet, svako ima svoj ukus i misljenje.

Plime ponoci su odlicne. Pretpostavaljam da ce ti se svideti vise od Lanaca. Zaista su knjiga za sebe u pravom smislu te reci. Moze sluziti i kao prva knjiga u serijalu. Zaista zaokruzeno delo videces. 

Kostolovce nisam jos citao, ne znam kada cu krenuti...
Vazarius
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3077
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 237
Points : 3432
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od mikica Sub 09 Mar 2019, 16:48

Pročitala sam i Kostolovce i jedva čekam sledeću knjigu :-) Pošto vidim da je ovo poslednji preveden naslov, na srpski, iz serijala, da li imate informaciju kada će biti prevedena sladeća knjiga?
mikica
mikica

Broj poruka : 6
Raspoloženje : :-)
Reputacija : 0
Points : 6
Datum upisa : 08.09.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih  - Page 14 Empty Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 15 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu