Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Igrice (Generalno)
od Vazarius Pon 03 Dec 2018, 09:55

» Spam Tema....
od Assassin Pet 30 Nov 2018, 23:37

» Sta sada citate?
od Lord Nephylim Uto 27 Nov 2018, 12:35

» Serije koje volite / trenutno pratite
od Vazarius Uto 27 Nov 2018, 11:42

» Predstavite nam se....
od Vazarius Uto 27 Nov 2018, 11:40

» Dela, po povoljnoj ceni.
od Assassin Pon 26 Nov 2018, 17:10

» Novi filmovi i filmske novosti
od Assassin Pon 26 Nov 2018, 01:09

» "Vukodav" - Marija Semjonova
od CRNIJASTREB Pet 23 Nov 2018, 11:28

» Sta trenutno slusate
od ElendV Pon 12 Nov 2018, 14:27

» Demon Cycle - Peter V. Brett [spoiler]
od CRNIJASTREB Sub 10 Nov 2018, 22:31

» Stiven Erikson- Malaska knjiga palih
od Vazarius Pon 29 Okt 2018, 12:46

» Rejmond E. Fajst "Ratovi kapije sveta"
od Vazarius Pet 19 Okt 2018, 12:46

» Anime svih vrsta xD
od Vazarius Sre 12 Sep 2018, 11:38

» Filmovi koje ste nedavno gledali
od Vazarius Sre 12 Sep 2018, 09:40

» Dragon Age
od Rusalka Čet 23 Avg 2018, 14:17

» Najvaznija sporedna stvar
od srbul Sre 27 Jun 2018, 09:35

» The Last Jedi
od Vazarius Sre 21 Mar 2018, 08:32

» Raspoloženje dana u slici
od Areal Pon 26 Feb 2018, 08:44

» Counterpart (СФ-трилер)
od Zevs86 Pet 02 Feb 2018, 08:56

» Srećna 2o18!
od Assassin Pon 15 Jan 2018, 10:47

Pristupi

Zaboravio sam šifru

Ko je trenutno na forumu
Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 84 dana Pet 20 Sep 2013, 17:16
Naj bolji poslanici
Зимоврел (15838)

Sparkling Comet (15528)

Assassin (13542)

Zevs86 (11869)

Zandrin (10789)

CRNIJASTREB (10420)

Princ Regar (9341)

LunarFang (9218)

Uno Nomesta (8862)

Nim (8272)

Decembar 2018
PonUtoSreČetPetSubNed
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Kalendar Kalendar

Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Strana 14 od 14 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Ići dole

Re: Stiven Erikson- Malaska knjiga palih

Počalji od Assassin taj Ned 09 Sep 2018, 22:19

@mikica ::Da li neko ima u pdf  ili nekom e formatu Meseceve vrtove? pokusala sam da skinem sa postavljenog linka ali vise ne radi.

Pozdrav novom članu. Na koji postavljeni link misliš? Mi na forumu ne držimo kopije knjiga, ali možda će se neko pojaviti
ko ima pa ti proslediti.  Do tada možeš da se predstaviš u temi Predstavite nam se i razgledaš forum, ima zanimljivih stvari,
tema i mišljenja. Smile

___________________________________________________________________________________________________________________________

"..my blind eyes see what others cannot..."
Assassin
Lord Zapovednik Noćne Straže

Broj poruka : 13542
Godina : 27
Raspoloženje : Only the end And only the night.
Reputacija : 922
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikica taj Pon 10 Sep 2018, 17:04

hvala na odgovoru. vec sam se snasla. nasla sam i  procitala , bolje reci progutala, vise od pola knjige 
mikica

Broj poruka : 5
Raspoloženje : :-)
Reputacija : 0
Datum upisa : 08.09.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vazarius taj Sre 12 Sep 2018, 09:30

@Mikice, znaci svidela ti se knjiga. Sto je pre zavrsis vise ce ti se svideti prica. Za Eriksona je nephodno brzo citanje zbog brojnosti likova i kolicine desavanja. Javljaj utiske.
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Broj poruka : 3031
Raspoloženje : koracanje
Reputacija : 231
Datum upisa : 27.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikica taj Sre 12 Sep 2018, 11:23

da, to sam vec uocila. Ptvu knjigu sam vec procitala i krenula sa drugim nastavkom Dveri kuce mrtvih. Nadam se da je i ona tako interesantna. da li imate informacije kada ce izaci sledeci nastavak? koliko sam videla ima ih 10, a prevedeno je samo 6 na srpski jezik. ja brzo citam tako da zamesec dana verovatno procitati svih 6 nasataka koji su prevedeni  Very Happy.
mikica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Assassin taj Sre 12 Sep 2018, 11:42

@mikica

Kada je u pitanju Erikson kod Lagune se to nikada sasvim ne zna. Knjige obično izdaju za sajam, ali ne znam
da li će to ove godine biti slučaj s obzirom na to da su već više puta najavljivali da neće više prevoditi
nastavke Malaške knjige palih. Laguna se stalno žali na lošu prodaju i na neisplativost prevođenja nastavaka.
Ove godine se baš velika pompa dizala oko toga, tolika da su razne grupe fantastike organizovale akcije
kupovine i promovisanja Pripovesti iz Malaške knjige palih, sve u svrhu da bi skočila prodaja i da bi Laguna
dalje prevodila. Mislim da su i prošle godine pričali da neće više prevoditi, ali je Stiven Erikson prošle godine
bio gost na Beokonu u Beogradu, pa su izbacili još jedan deo jer je dolazak pisca bila dobra reklama.
Nije netipično za Laguno da započne neki serijal, stigne skoro do kraja i onda odustane. Zbog toga je veliki
broj ljudi Eriksona uzeo na engleskom da čita. A iskreno mislim da ti dođe skoro pa duplo jeftinije da ga
pazariš na engleskom, nego kod Lagune gde je preskupo.

___________________________________________________________________________________________________________________________

"..my blind eyes see what others cannot..."
Assassin

Broj poruka : 13542
Godina : 27
Raspoloženje : Only the end And only the night.
Reputacija : 922
Datum upisa : 09.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vazarius taj Sre 12 Sep 2018, 11:43

Da li mi se cini ili je ovo bilo persiranje ?  Laughing Laughing Sad. Mada mi je eto sedam godina na forumu celih i ovo je ljubiralna 3000 poruka!!!

Pa nece ove godine sigurno nastavak. Inace mnogima je na forumu omiljeni deo u serijalu ili drugi ili treci. Meni konkretno treci. Drugi mi je bio pun rupa jer nije imao dosta meni omiljenih likova iz prvog dela, koji se posle opet pojavljuju u trecem. Smile
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikica taj Sre 12 Sep 2018, 12:05

nadam se da ce izdati do kraja serijal. meni je polsle prve knjige motivacija za citanje porasla Very Happy engleski mi nije problem, ali ima dosta likova i dogadjaja pa se lakse snalazim na srpskom. mada nekada prevodi umeju da budu uzasni. neke knjige sam procitala na engleskom i bila iznenadjena prevodima. bas su bili losi. 
videla sam na forumu da se nekada zale na obimnist knjiga,  a meni se to bas dopada. sto vise stranica to vise prica, zmajeva, detalljnijih dogadjaja i sl. Upravosam krenula sam citanjem drugog nastavka pa javljam uskoro utiske 
mikica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vazarius taj Uto 18 Sep 2018, 10:43

Svakako se brze i opustenije cita na srpskom, ipak je to maternji jezik, osim u slucaju kada se radi o velikoj razlici u kvaliteu prevoda. Erikson jeste obiman, ali bas tu je njegova car.
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Morgoth taj Pon 22 Okt 2018, 12:47

Pozdrav dame i gospodo !

Nov sam na forumu! 

Veliki sam fan epske fantastike, takođe upravo završavam Mesečeve vrtove i našao sam vaš forum Very Happy

Takođe sam i fan ASoIaF, do duše pročitao sam samo prvu knjigu, nešto mi se ne da da čitam dok se ne završi serijal, a to će biti ko zna kad... I imao sam problem sa Igrom prestola, jer sam na žalost, gledao seriju, a prva knjiga je 95% ista kao i prva sezona, i nisam nešto uživao jer sam sve znao šta će biti, ali ipak sam pročitao...

Zato sam uzeo da čitam Malašku knjigu palih, videvši da ima 10 knjiga i da je priča zaokružena i najstrašnije sam se razočarao kada sam sinoć video da ceo serijal nije preveden i da verovatno neće ni biti Sad 

Engleski mi je jako dobar, s obzirom da sam studirao tehničke nauke, moram reći da mi je lakše bilo spremiti ispit iz engleske literature nego iz domaće, jer primera radi prirodnija mi je reč folder nego datoteka, za folder na računaru i slično... 

Nadam se da će tako biti i sa knjigama na engleskom, nikad nisam čitao roman na engleskom... Kako vi ljudi dolazite do romana na engleskom a da nisu PDF-ovi?  

BTW, iritiraju me prevodi likova sa nadimicima na srpski... Primera radi Bargast Trotts je preveden kao Potrk, sa tim Potrk jedino mogu da zamislim nekog poderanog partizanskog dečka iz "Orlovi rano lete", nikako ne mogu da zamislim divljeg Bargasta... Ili Hedge je Vrdalama, a s druge strane ima 2-3 imena koja su takođe mogli da prevedu ali nisu... Po meni, treba ostaviti originalna imena, šta ja znam... S te strane možda će mi više prijati engleski, a možda i neću dovoljno razumeti Sad

I na kraju, pre nego da sam uzeo da čitam Malazan, mislio sam da je prljaviji, u smislu, prljaviji kao ASoIaF, ali nije baš... Jedina sličnost je mnoštvo likova, ne vidim nikakvu drugu... Malazan mi je nekako kao neka Warcraft lora, za sada, u Mesečevim vrtovima nema mnogo istinskih ljudskih poriva u likovima, kao npr u ASoIaF, nekako mi, za sada, likovi nisu ljudski... Ali okej, navikao sam, i zainteresovalo me je, vidim da ljudi kažu da je sve bolje i bolje kako odmiče pa bih ga čitao dalje...

Šta biste mi vi predložili kao dostojnu Martinovu zamenu, a da je serijal završen ? Mislio sam Točak vremena, ali nekako mi premisa deluje previše bajkovito, nekako ne očekujem neke brutalnosti i to, možda grešim, takođe da li je neko od vas čitao The Chronicles of Thomas Covenant, to mi deluje onako gritty ?

Hvala !
Morgoth

Broj poruka : 6
Raspoloženje : mestimicno oblacno
Datum upisa : 22.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CRNIJASTREB taj Pet 26 Okt 2018, 13:05

Pa svakako Aberkombija. On je još i duhovit. Tu su i Hronike Ambera. I jedan sf a to je Uspon Crvenog. Ti serijski su završeni, priča zaokružena i liče na Martina. Što se tiče ostale fantastike. Tu je Demonski ciklus, Vještac, Vidovnjaci. Red magle. I naravno Točak Vremena. E sad točak traži strpljenje, nije baš za svakoga. Što se tiče Malaške knjige pa, do sada je prevedeno 6 knjiga, ja najviše volim Plime ponoći. Priča je dobra, možda i najbolji ef serijal. Likovi se ni meni ne dopadaju tj nisu nešto po čemu ću da pamtim serijal i kažem e jeste ih napisao svaka mu čast. Previše ih je, na previše mjesta se dešava radnja, i to malo stvara osjećaj pa ko ih jebe nek ginu.
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Broj poruka : 10420
Godina : 31
Raspoloženje : PARTIZAN=SRCE ŠAMPIONA
Reputacija : 636
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Morgoth taj Pet 26 Okt 2018, 13:26

@CRNIJASTREB ::Pa svakako Aberkombija. On je još i duhovit. Tu su i Hronike Ambera. I jedan sf a to je Uspon Crvenog. Ti serijski su završeni, priča zaokružena i liče na Martina. Što se tiče ostale fantastike. Tu je Demonski ciklus, Vještac, Vidovnjaci. Red magle. I naravno Točak Vremena. E sad točak traži strpljenje, nije baš za svakoga. Što se tiče Malaške knjige pa, do sada je prevedeno 6 knjiga, ja najviše volim Plime ponoći. Priča je dobra, možda i najbolji ef serijal. Likovi se ni meni ne dopadaju tj nisu nešto po čemu ću da pamtim serijal i kažem e jeste ih napisao svaka mu čast. Previše ih je, na previše mjesta se dešava radnja, i to malo stvara osjećaj pa ko ih jebe nek ginu.
Hvala na preporukama !

Procitao sam Meseceve vrtove, i nista mi nije bilo jasno, ona desavanja na balu gospodje Simtail ili kako se vec zove itd... U svakom slucaju, jako tezak roman za pracenje...

S druge strane, poceo sam da citam Dveri kuce mrtvih, i ovo je totalno drugacije, mnogo se lakse prati, nema nejasnoca za sada...

I dalje ne razumem koncept bogaza, kapiram nekako da su to neki posebni svetovi u posebnoj dimenziji iz kojih carobnjaci crpe magiju, ali mi nije jasno kako da vizualizujem kada kaze "Otvorio je svoj bogaz" ili deo sa Tetersail, "Mali otvor bogaza joj je izlazio iz šake"...  

Za moj ukus je preterano sa magijom, non stop ovaj otvara bogaz, onaj otvara bogaz, sečivo sa magijom itd... Interesantnije su mi priče kad se magija daje u mrvicama i kad postoje ograničenja korišćenja magije... Npr, istari u Lotr-u, ili u ASoIaF, gde se u prvoj knjizi vidi magija samo sa white walker-om, i na kraju sa rođenjem zmajeva, i nekako ima ograničenja...
Morgoth

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CRNIJASTREB taj Pet 26 Okt 2018, 15:30

Onda je Aberkombi baš za tebe. Magija je onako. Nije glavni predmet radnje.
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Morgoth taj Pet 26 Okt 2018, 19:11

@CRNIJASTREB ::Onda je Aberkombi baš za tebe. Magija je onako. Nije glavni predmet radnje.
Hvala na preporuci ! 

Čim završim sa Malazom, barem onim što je prevedeno kod nas, krenuću sa Aberkombijem.
Morgoth

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vazarius taj Sub 27 Okt 2018, 23:34

Morgote, prevesce se Erikson sve. Samk Laguna taktizira jer su truli kapitalisti pa cekaju da se proda dovoljno knjiga prvo. 

Sto se tice likova u Malazu videces da su dovoljno ljudski pa cak i druge rase. Nema nekih elfovksih osobina cak ni kod depresivnih tiste andija. Dosta su svi likovi, ma koliko mocni bas kao u vorkraftu sto ti kazes, prizemni sa ljudskim manama.

Bogaze mozes da zamislis kao paralelne tunele za automobile koji dolaze u nasu stvarnost i rasprsuju se u simbiozi za umom i telom onov koji je otvorik odredjeni bogaz
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Morgoth taj Ned 28 Okt 2018, 01:58

@Vazarius ::Morgote, prevesce se Erikson sve. Samk Laguna taktizira jer su truli kapitalisti pa cekaju da se proda dovoljno knjiga prvo. 

Sto se tice likova u Malazu videces da su dovoljno ljudski pa cak i druge rase. Nema nekih elfovksih osobina cak ni kod depresivnih tiste andija. Dosta su svi likovi, ma koliko mocni bas kao u vorkraftu sto ti kazes, prizemni sa ljudskim manama.

Bogaze mozes da zamislis kao paralelne tunele za automobile koji dolaze u nasu stvarnost i rasprsuju se u simbiozi za umom i telom onov koji je otvorik odredjeni bogaz

Moram da kazem da se slazem sa tobom... Negde blizu 200te strane sam sa Dveri kuce mrtvih, i ovde mi svi likovi deluju mnogo ljudskije, i mnogo mi se vise svidja ova knjiga od Vrtova... Krivo mi je sto nemam vise vremena, inace bih je procitao za dan-dva Very Happy  Svirac mi je recimo potpuno bio ono marginalan i kao neki bezljudski statista u Vrtovima, ovde mi je super. Cak su i Vikanci ono ljudski, kao i Mapo i Ikarium.
Morgoth

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od CRNIJASTREB taj Ned 28 Okt 2018, 12:38

@Morgoth ::
@Vazarius ::Morgote, prevesce se Erikson sve. Samk Laguna taktizira jer su truli kapitalisti pa cekaju da se proda dovoljno knjiga prvo. 

Moram da kazem da se slazem sa tobom... Negde blizu 200te strane sam sa Dveri kuce mrtvih, i ovde mi svi likovi deluju mnogo ljudskije, i mnogo mi se vise svidja ova knjiga od Vrtova... Krivo mi je sto nemam vise vremena, inace bih je procitao za dan-dva Very Happy  Svirac mi je recimo potpuno bio ono marginalan i kao neki bezljudski statista u Vrtovima, ovde mi je super. Cak su i Vikanci ono ljudski, kao i Mapo i Ikarium.
Najbolji dio tog serijala je Plime ponoći. Uglavnom su sve novi likovi ali kakvi likovi
CRNIJASTREB
Lord od Starigrada
Lord od Starigrada

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vazarius taj Pon 29 Okt 2018, 12:46

Da, odlicne su Plime ponoci. Citao sam pocetkom godine pola. Kad krenem verovatno cu morati iz pocetka... Jako puno mitologije i u ovom delu, sa opet bicima koje imaju hiperpreobrazajne mogucnosti i nestvarnu snagu, ali potpuno ljudski odradjena psiha.
Vazarius
Gospodar Brzorečja
Gospodar Brzorečja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole